Kursy i szkolenia

Kursy i szkolenia motocyklowe

KSM RIDERS KRAKÓW

Odkrywaj z nami Świat motocykli .. od tego zacznij!Profesjonalne szkolenie teoretyczne - zobacz szczegóły
teoria-kurs-A-Krakow

Każdy Kto zastanawia się nad zakupem motocykla, kasku, kurtki i w ogóle pójściem w kierunku hobby motocyklowego powinien zdobyć podstawowe informacje dotyczące tego jak to wszystko działa. Nasze zajęcia są wstępem do „świata motocykli” i dadzą Państwu bardzo szerokie rozeznanie tematu jeszcze zanim wydacie pierwsze pieniądze. Wiedza zdobyta na tym szkoleniu pozwoli rozumieć jak to wszystko działa i co do czego służy.. Naprawdę warto wiedzieć więcej niż przeciętny posiadacz prawa jazdy motocyklowego!
Szkolenia organizujemy w 2024 „na żywo” w wersji stacjonarnej.
Więcej szczegółów w opisie szkolenia…

Kurs kategorii A

Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii A, które uprawnia do kierowania motocyklami bez żadnych ograniczeń. To najwyższa kategoria motocyklowa. Egzamin zdaje się na motocyklu o pojemności 700 ccm i wadze w pełnym uzbrojeniu klatek ochronnych ponad 214 kg. Wymagany wiek to ukończone 24 lata i warto już mieć doświadczenie z samochodu, gdyż na egzaminie trzeba także przejechać po mieście nie popełniając błędów. Oceniana jest znajomość przepisów oraz technika jazdy motocyklem. Egzamin nie jest łatwy, ale nasi absolwenci nie mają z nim większych problemów. Więcej szczegółów w opisie szkolenia…

Kurs kategorii A2

Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii A2, które uprawnia do kierowania motocyklami o mocy silnika nieprzekraczającej 35 kW (47KM) oraz stosunku mocy do masy własnej motocykla nie większym niż 0,2 kW/kg. Wymagany wiek to ukończone 18 lat, choć warto mieć też już prawo jazdy na samochód i nim jeździć. Kurs niczym nie różni się od kategorii A, zadania są takie same i egzamin ma tę samą trudność. Tu jedyną zmienną jest motocykl na egzaminie który od sezonu 2021 jest zdecydowanie mniejszy i lżejszy od tego na pełną kategorię A przez co łatwiej zdać osobom o niskim wzroście, czy wadze ciała. Więcej szczegółów w opisie ..

Kurs Drogowy

W ramach uzupełnienia szkoleń podstawowych Krakowska Szkoła Motocyklistów oferuje swoim absolwentom i nie tylko – szkolenie w formie wycieczki dla początkujących motocyklistów. Każdy uczestnik wyjazdu jest objęty zainteresowaniem podróżującego z nami instruktora. W trakcie całego dnia indywidualnie można konsultować się z instruktorem i udoskonalać swoją pozycję na motocyklu oraz wypróbowywać techniki skręcania korzystając z krętych dróg jakich na trasie nie zabraknie. Nasz wyjazd to świetna zabawa, ale też okazja to doskonalenia umiejętności jazdy, wypróbowania własnego sprzętu, testu odzieży oraz poznania fajnych ludzi. Więcej w opisie ..

Kurs MOTO-REMIND

Szkolenie to jest przeznaczone dla osób, które miały długą przerwę w jeździe motocyklem, ale posiadają uprawnienia w postaci prawa jazdy i chcą po prostu bezpiecznie powrócić do jazdy motocyklem. Kurs jest zarówno dla tych z długoletnią przerwą, jak i tych którzy mając uprawnienia, a nawet maszyny w garażach mało co nimi jeździli. To szkolenie również dla tych z Państwa, którzy po zdanym egzaminie na prawo jazdy nie mieli okazji zakupić motocykla, a więc nabyte umiejętności straciły już na czasie, a całe Państwa doświadczenie to zaledwie podstawowy kurs w szkole motocyklowej. Więcej w opisie szkolenia ..

Kurs skuterowy 125 ccm

W Polsce od 2014 roku kierowcy posiadający od minimum 3 lat prawo jazdy kategorii B mogą korzystać z jednośladów typu skuter lub motocykl klasy pojemnościowej 125 ccm. Kurs ten przygotowuje do bezpiecznego poruszania się motocyklami klasy (kat.A1), które uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności silnika nieprzekraczającej 125 cm3 oraz mocy silnika nieprzekraczającej 11 kW (15 KM) oraz stosunku mocy do masy własnej nie większym niż 0,1 kW/kg.
Więcej informacji w opisie szczegółów szkolenia ..

Kurs doskonalenia techniki jazdy

Wspólnie z MSM Małopolska oraz MotoPark przygotowaliśmy dla Państwa szkolenie z podstaw techniki jazdy motocyklem szosowym w warunkach symulacji większych prędkości jakie występują podczas normalnej jazdy po drogach w zakresie 70-140 km/h. Tego jednak nie wytrenujesz na kursie nauki jazdy w szkole. Taki jednodniowy kurs uzupełnia umiejętności w ćwiczenia jakich nie wykonuje się na kursach prawa jazdy. Warto zatem zapoznać się poniższą ofertą przygotowującą jednocześnie do jazdy po obiektach sportowych. Więcej szczegółów w opisie ..

Kurs 12h przed egzaminem

Kurs ten został przygotowany dla osób będących po kursie podstawowym, ale jeszcze przed egzaminem państwowym, które jeszcze nie opanowały zadań egzaminacyjnych w stopniu umożliwiającym ich zaliczenie za pierwszym razem. Kurs ten zalecany jest każdemu kto miał przerwę dłuższą niż 3 miesięczną pomiędzy ostatnim szkoleniem, a wyznaczonym egzaminem państwowym. Zalecamy także odbycie tego szkolenia osobom które nie są naszymi absolwentami, a chcą doskonalić swoje umiejętności jazdy motocyklem pod naszym okiem. Czas 12h daje nam niezbędny czas na obserwację ewentualnych przyczyn błędów oraz ich eliminację. Więcej szczegółów w opisie ..

Szkolenia na prawo jazdy kat.A oraz A2 są 3 etapowe (od małego motocykla – do dużego) Uczymy stosując zasadę stopniowania trudności, co jest gwarancją bezpieczeństwa i Państwa sukcesu.