home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Kursy motocyklowe (kategorie)

Strona główna > Kursy motocyklowe (kategorie)

Szkolenia motocyklowe

Szkolenia podstawowe przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy:

 

A2

Kurs podstawowy kategorii A2
Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii A2, które uprawnia do kierowania motocyklem o mocy silnika nieprzekraczającej 35 kW (47KM) oraz stosunku mocy do masy własnej motocykla nie większym niż 0,2 kW/kg. To w większości popularne "500"-tki (jak np. Honda CB500)
Wymagany wiek 18 lat, przy czym kurs można rozpocząć 3 miesiące przed uzyskaniem wymaganego wieku. Kurs obejmuje 30 godzin lekcyjnych zająć teoretycznych (w tym 4 godz. z tematyki pierwsza pomoc ofiarom wypadków) oraz minimum 20 godzin zajęć praktycznych. Większa część wykładów poświęconych jest tematom typowo motocyklowym (bezpieczeństwo, ubiór, zarys budowy motocykla, dobór motocykla, technika i taktyka jazdy, przyczyny wypadków motocyklowych itp.)

A

Kurs podstawowy kategorii A
Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii A, które uprawnia do kierowania motocykami bez żadnych już ograniczeń. To najwyższa kategoria motocyklowa.
Wymagany wiek  24 lata, przy czym kurs można rozpocząć już 3 miesiące wcześniej. Kurs obejmuje 30 godzin lekcyjnych zająć teoretycznych (w tym 4 godz. z tematyki pierwsza pomoc ofiarom wypadków) oraz minimum 20 godzin zajęć praktycznych.
Kategorię A można też uzyskać w wieku już 20 lat pod warunkiem posiadania wcześniej przez okres co najmniej 2 lat prawa jazdy kategorii A2.
Egzamin państwowy zdaje się na motocyklu ważącym ponad 200 kg i dyponującym moca min. 54 KM, więc nie będzie łatwo się nauczyć i to najdroższe szkolenie na jakie można się zapisać.
Tematyka wykładów poświęcona jest w całości zagadnieniom motocyklowym w związku z faktem , iż większość z Państwa już posiada kategorię B, więc zagadnienia ruchu drogowego stanowią jedynie powtórzenie wiadomości. Wykłady w tym przypadku to najważniejszy element kursu, gdyż pozwala zrozumieć fizykę ruchu motocykla jeszcze zanim na niego zasiądziemy.

Tematyka zajęć zawiera m.in:

 

Szkolenie z ratownictwa drogowego (standard każdego kursu)

Charakterystycznym elementem tego szkolenia jest postępowanie z motocyklistą, który wymaga pomocy po upadku, a ocenę jego stanu utrudnia kombinezon i kask. Dowiecie się jak prawidłowo zdejmować kaski, gdzie rozcinać kombinezony, jak zabezpieczyć miejsce wypadku z udziałem motocykla, czy chociażby co powinno być w apteczce motocyklowej i jak z tego korzystać. Na szkoleniu omawiane są także aspekty prawne i teoretyczne podstawy udzielania pierwszej pomocy. Dużo uwagi poświęca się na tematykę postępowania na miejscu wypadku drogowego – zabezpieczenia go, prawidłowego powiadomienie potrzebnych służb ratowniczych, ocenę obecnych zagrożeń. Szeroko przedstawiane jest zagadnienie reanimacji poszkodowanego, w tym również urazowego, z uwzględnieniem nowoczesnych technik ratowniczych takich jak użycie Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED) Szkolenie prowadzą certyfikowani ratownicy motocyklowego pogotowia ratunkowego R2 działającego na terenie Krakowa.

 

Szkolenia pozostałe i doskonalenie jazdy motocyklem w Krakowie

KURS  "PAKIET EGZAMINACYJNY"
To pakiet 12 h jazd doszkalających przed egzaminem państwowym dla osób które jeszcze nie opanowały zadań egzaminacyjnych w stopniu umożliwiającym ich zaliczenie za pierwszym razem. Kurs ten zalecany jest każdemu kto miał przerwę dłuższą niż 3 miesięczną pomiędzy ostatnim szkoleniem, a wyznaczonym egzaminem państwowym. Wymagamy także odbycia tego szkolenia dla osób które nie są naszymi absolwentami, a chcą doskonalić swoje umiejętności jazdy motoctyklem pod naszym okiem, gdyż musimy mieć czas na obserwację ewentualnych przyczyn błędów oraz ich eliminację. Trening 12 godzinny wystarcza na conajmniej prawidłową diagnozę kursanta oraz w większości przypadków na dobre doszlifowanie przed egzaminem wszystkich zadań na placu manewrowym.


KURS "Powrót na 2 koła"
To pakiet 10 h jazd na różnych motocyklach i w różnych klasach pojemnościowych. Kurs skierowany jest do osób, które po długiej przerwie chiałyby powrócić do jazdy motocyklem i chcą to zrobić świadomie nie narażając się na przykre niespodzianki skutkujące rozbiciem motocykla, czy pobytem w szpitalu. Na tym szkoleniu uczymy od A-Z, czyli zaczynamy od klasy pojemnościowej 125ccm i kolejno przechodzimy przez 250ccm do 500ccm przypominając najważniejsze zasady jazdy i utrwalając pożądane nawyki motocyklisty. Trening ten pozwala odzyskać wprawę i dalej samodzielnie w bezpieczny sposób dosiadać sprzętów o wadze oscylującej wokół 200 kg i dysponujących pojemnościami 500-600 ccm. Szkolenie prowadzone jest w 5 cyklach 2 godzinnych zajęć. Więcej przeczytasz klikając ... tu

 

Szkolenie dla posiadaczy skuterów i motocykli klasy 125
Kurs ten przygotowuje do bezpiecznego poruszania się motocyklami kategorii A1, które uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności silnika nieprzekraczającej 125 cm3 oraz mocy silnika nieprzekraczającej 11 kW (15 KM) oraz stosunku mocy do masy własnej nie większym niż 0,1 kW/kg.
Wymagany staż posiadania prawa jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat, przy czym przepisy te obowiązują tylko na terenie kraju. Kurs jest dobrowolny i obejmuje 3 godziny zająć teoretycznych o tematyce techniki jazdy i taktyki jazdy miejskiej. Prawo drogowe i prawa fizyki - to nie to samo. Warto się szkolić i świadomie omijać korki - nie narażając się na szereg niebezpieczeństw jakie czyhają na motocyklistę. Praktyka obejmuje 2 godziny szkolenia - umwaiane indywidualnie w dowolnym terminie.

 

Szkolenie drogowe na Słowacji dla początkujących
To jednodniowy kurs wyjazdowy w słowackie tatry na nieźle pokręcone dorgi :)
W ramach wyjazdu możesz doskonalić pod okiem instruktora swoje umiejętności jazdy, pozycję, wchodzenie w zakręty. Sprawdzisz jak sprawuje się twój sprzęt w trasie, ile pali oraz ile Ty jestes w stanie wytrzymać w siodle. Częste postoje na kawę i piękne widoki umilają tę bardzo fajną wycieczkę :)
Zachęcamy do stawiania pierwszych kroków z Nami :)
Więcej przeczytasz klikając tu...

  

Szkolenie w Moto Park Kraków (ODTJ)
To szkolenie w warunkach zamknietego toru szkoleniowego w Krakowie. Odbywa się na motocyklach klienta pod nadzorem instruktorów. Na tym szkoleniu możesz rozpoznać swój motocykl, to jak się zachowuje przy hamowaniu oraz w zakrętach. Nabierzesz pewności i zyskasz wiedzę o właściwej dla swojego motocykla charakterystyce prowadzenia. Więcej tu ...

    

NAJBLIŻSZE TERMINY SZKOLEŃ (kategoria A1,A2,A) - kliknij tutaj

 

AM (w sezonie 2019 - nie realizujemy)

Kurs podstawowy kategorii AM
Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii AM, które uprawnia do kierowania motorowerem (skuterem) do pojemności skokowej silnika 50 ccm oraz których konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.
Wymagany wiek 14 lat, przy czym kurs można rozpocząć 3 miesiące przed uzyskaniem wymaganego wieku. Kurs obejmuje 30 godzin lekcyjnych zająć teoretycznych (w tym 4 godz. z tematyki pierwsza pomoc ofiarom wypadków) oraz 10 godzin zajęć praktycznych. Większa część wykładów poświęconych jest tematom typowo motocyklowym (bezpieczeństwo, ubiór, dobór skutera, technika jazdy itp.)
Wykłady dla kategorii AM prowadzimy w wersji pełnej, nie idziemy na łatwiznę (min. to 5 h, u Nas 30h)

A1 (w sezonie 2019 - nie realizujemy)

Kurs podstawowy kategorii A1
Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii A1, które uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności silnika nieprzekraczającej 125 cm3 oraz mocy silnika nieprzekraczającej 11 kW (15 KM) oraz stosunku mocy do masy własnej nie większym niż 0,1 kW/kg.
Wymagany wiek 16 lat, przy czym kurs można rozpocząć 3 miesiące przed uzyskaniem wymaganego wieku. Kurs obejmuje 30 godzin lekcyjnych zająć teoretycznych (w tym 4 godz. z tematyki pierwsza pomoc ofiarom wypadków) oraz minimum 20 godzin zajęć praktycznych. Większa część wykładów poświęconych jest tematom typowo motocyklowym ( budowa motocykla, technika jazdy itp.)

Partnerzy
Motorsimo