home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Nasze Pojazdy

Krakowska Szkoła Motocyklistów dysponuje wieloma różnymi motocyklami, które idealnie nadają się do podstawowego nauczania i doskonalenia umiejętności. Dysponujemy motocyklami identycznymi jak te na egzaminach w Krakowie, ale mamy też różne inne modele, żeby móc Państwa nauczyć. Na każdym etapie nauki indywidualnie dobieramy model motocykla do stopnia umiejętności i potencjału kursanta, co daje niesamowity efekt końcowy kierując się zasadą stopniowania trudności. Jesteśmy jedyną szkołą posiadającą tak wiele modeli oraz sztuk motocykli z każdego modelu. 

 

Suzuki GN 125Yamaha YS 125  to nowy model motocykla który godnie zastąpił w 2017 roku znaną YBR-125 i używany jest przez niektóre WORD-y w Polsce na egzaminach państwowych kategorii A1. Zdawać może na nim każdy 16 latek, ale często wybierany jest przez osoby o niskim wzroście z uwagi na mniejsze gabaryty i ciężar. Motocykl szczególnie polecany Paniom o drobnej budowie ciała. To maszyna na której warto stawiać pierwsze kroki, gdyż idealnie pozwala opanować równowagę będąc poręcznym jak rower, choć wcale nie słabym motocyklem.

 

 

Yamaha YBR 250Honda CBF 125 to motocykl z owiewką o nowoczesnych liniach nadwozia charakteryzujący się doskonałymi osiągami. Motocykl idealnie sprawdza się  do nauki i przyzwyczaja do szerszego motocykla, czy skutera dzięki owiewkom.  Używamy go jako motocykla przejściowego do większych "250"-tek. Bardzo poręczny motocykl, praktycznie bezobsługowy i łatwy w prowadzeniu. Ten motocykl jest konstrukcją uniwersalną umożliwiającą przejście do każdego innego rodzaju motocykli w tym maxi-skuterów.

 

 

Yamaha YBR 250Yamaha YBR 250 to zwarta konstrukcja o nowoczesnych liniach nadwozia charakteryzuje się doskonałymi osiągami. Motocykl idealnie sprawdza się jako motocykl do nauki jazdy.  Szkoła dysponuje 4 motocyklami YBR i wykorzystywane są do szkolenia w ramach etapu Basic dla kategorii A2 oraz A jako motocykle przejściowe do większych "500"-tek. Bardzo poręczny motocykl, praktycznie bezobsługowy i łatwy w prowadzeniu. To idealny motocykl do nauki , gdyż jest konstrukcją uniwersalną - umożliwiającą wyjście do każdego rodzaju następnego motocykla.

 

Honda CBF 250Honda CBF 250  to motocykl który na pewno najbardziej cieszy początkujących i powracających do motocykla po latach. Pozwala udoskonalić stare bądź przyswoić nowe umiejętności i nawyki. To dobry etap wstępny na drodze do ujeżdżania mocniejszej maszyny. CBF 250 nie ma poważniejszych wad i jest w stanie dostarczyć wielu niezapomnianych chwil ;) Motocykl jest używany do szkolenia w etapie Basic dla kategorii A2 i A.

 

 

Suzuki GN 250Honda CB 500 to klasyczna konstrukcja o legendarnej opinii motocykla uniwersalnego nie do zdarcia. Niski środek ciężkości i również niewysilona jednostka napędowa ułatwiają naukę jazdy oraz przygotowanie do przesiadki na większe pojemności.  Każdy z kursantów  będzie ćwiczyć manewry na tym właśnie motocyklu, gdyż jego konstrukcja jest bazą do zdobycia niezbędnego doświadczenia zanim zasiądzie się na motocyklach z systemem ABS i większej pojemności.  To idealna konstrukcja do szkoleń motocyklistów i niestety gatunek na wymarciu, bo obecnie nie produkuje się już tak łatwych, a zarazem stosunkowo cięższych motocykli.

 

Suzuki GS 500

Honda CB 500F ABS to nowa konstrukcja legendarnego modelu na której wielu motocyklistów jeżdżących dziś bardzo szybkimi motocyklami stawiało pierwsze kroki. Jest lżejszy i szybszy. Z uwagi na wysoką niezawodność oraz możliwości zasmakowania sportowego stylu jazdy sprzęt ten możemy polecić wszystkim początkującym po kursie w szkole oraz tym, którym potrzebny jest sprawdzony motocykl do jazdy na co dzień. Szkoląc się w KSM w zakreise kategorii A2 lub A będziecie Państwo mieli od razu możliwość poznania tego modelu i zdawania na nim egzaminu państwowego.

 

Suzuki GS 500

Suzuki SFV 650 GLADIUS  ABS to motocykl szkoleniowy, który od sezonu 2013 występował jako oficjalny motocykl egzaminacyjny na egzaminach państwowych kategorii A oraz A2. To uniwersalny motocykl, a kursantom ułatwia prowadzenie maszyny fabryczny wyświetlacz biegów oraz stosunkowo niska i wygodna kanapa. System ISC sterujący obrotami pozwala na spokojne  wykonanie zadań egzaminacyjnych bez szarpaczki. Motocykl przy wszystkich swoich zaletach waży jednak 206 kg i dysponuje silnikiem V2 z mocą o wiele przewyższająca umiejętności przeciętnego kandydata, choć po kursie i zdanym egzaminie idealny do ruchu miejskiego.

YAMAHA MT-07 ABS to nowy motocykl szkoleniowy i egzaminacyjny, który od sezonu 2018 jest u nas motocyklem szkoleniowym. Stosunkowo lekki i uniwersalny motocykl o małym promieniu skrętu, posiada wyświetlacz biegów. Dwucylindrowy silnik rzędowy o pojemności 689 cm3 z wałem korbowym typu crossplane ma liniową charakterystykę momentu obrotowego, gwarantującą doskonałe przyspieszenie. Z kolei zwarte oraz lekkie podwozie (waga na sucho to zaledwie 164 kg) sprawia, że Yamaha MT-07 to niezwykle zwrotny i łatwy w prowadzeniu motocykl. Dysponuje mocą 55 kW (74,8 KM) oraz momentem 68 Nm przy 6500 obrotów/min. co czyni go szybszym i bardziej narwistym od Suzuki Gladiusa.

 

 

Szkolenia na prawo jazdy kat.A oraz A2 są 3 etapowe (od małego motocykla - do dużego) Uczymy stosując zasadę stopniowania trudności, co jest gwarancją bezpieczeństwa i Państwa sukcesu.

Partnerzy
Motorsimo