home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Aktualności

Strona główna > Aktualności > Krakowski Moto-Grill
Krakowski Moto-Grill 12.08.2017

Moto-Grill to już tradycja w krakowskim światku motocyklowym.

Cyklicznie od kilku lat spotykamy się na motocyklowe grillowanie. Motocykliści i motocyklistki przyjeżdżają nie tylko w celu towarzyskim, ale przede wszystkim celem popodglądania swoich maszyn, moto-akcesoriów, podzielenia się doświadczeniami z jazdy oraz poćwiczeniem jazdy na specjalnie przygotowanym kawałku placu, gdzie poustawiano jakieś przeszkody ; >

Od lat organizacją spotkań zajmuje się Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe wraz z Forum Południowców - potralem internetowym zrzeszający motocyklistów z południa polski. W inicjatywę tą włączają się także inne krakowskie stwoarzyszenia motocyklowe.

W ostatnich latach motocykliści postanowili także doskonalić swoje umiejętności i przy okazji spotkań przeprowadzają różnego rodzaju próby sprawnościowe na sąsiadujących w pobliżu spotkań placach manewrowych, czy po prostu kawałkach asfaltu gdzie można doskonalić swoją technikę jazdy. W organizacji bardzo aktywnie pomagają dwie największe krakowskie szkoły motocyklowe, czyli najstarsza Krakowska Szkoła Motocyklistów oraz MSM Małopolska i krakowska Policja Drogowa.

Tu pomocą służą często instruktorzy, trenerzy i czynni zawodnicy dzięki czemu można powiedzieć, że moto-grille to swoistego rodzaju moto-akademia dla każdego, bez względu na doświadczenia oraz czas posiadania uprawnień do kierowania motocyklem. Doskonalić może się każdy bez skrępowania i luźnej atmosferze. Oj, ... wywrotek nie brakuje i w tym cały urok tej imprezy :)
Nikt się nie wywyższa i nie popisuje, wszyscy zachowują dystans, bo przecież każdy się uczy całe życie, a te spotkania są właśnie po to żeby posłuchać, podpatrzyć i pogadać z tymi bardziej doświadczonymi.
 
Przy okazji spotkań można zjeść dobrą kiełbaskę i posłuchać wielu opowieści o przygodach drogowych doświadczonych kolegów jeżdżących po całej europie na dwóch kołach.

To już 12 edycja, a wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz krakowskich moto imprez. Poziom spotkań naprawdę przerósł oczekiwania w zakresie doskonalenia jazdy, a sama atmosfera i nastawianie zjednoczyło jeszcze bardziej środowisko motocyklistów. W roku obecnym z uwagi na ilość zaplanowanych imprez spotykamy się tylko dwa razy na początku i na koniec wakacji, ale każde wydanie motocyklowego grilla jest naprawdę mega wydarzeniem. Liczni goście, próby sprawnościowe, motocykle testowe. To nowy wymiar grilowania :)

Na spotkania zaglądają również krakowscy policjanci z drogówki, którzy także ćwiczą wspólnie z uczestnikami jazdę po torze przeszkód i oczywiście czuwają na bezpiecznym przebiegiem imprezy :)
Można przy okazji pogadać z "kolegami z drogówki", podpytać o różna aspekty prawne dotyczące jazdy motocyklem i przekonać się, że policjanci wcale nie są wrogami motocyklistów.

Zapraszamy 09 września 2017 w SOBOTĘ od g.11:00 na motocyklowy plac manewrowy w Krakowie.
Miejsce - ul.Konopnicka 28 w Krakowie (obok dawnego hotelu Forum)

Tym razem będziemy wspólnie fundacją PRODRIVER propoagować bezpieczeństwo i trzeźwość uczestików. Będą symulatory, refleksomierze itd.. Skorzystają nie tylko motocykliści, ale każdy kierowca i potencjalny pasażer.

Serdecznie Zapraszamy
Wszystkich Motocyklistów


KSM Riders

Wróć do Aktualności
Partnerzy
Motorsimo