home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Aktualności

Strona główna > Aktualności > JESIENNY 30-sty "MNIKÓW" 2019
JESIENNY 30-sty "MNIKÓW" 2019 13.09.2019

Krakowskie Spotkania Motocyklistów w Mnikowie


W obecnym roku zapraszamy Was w sobotę 05 PAŹDZIERNIKA 2019

Plan imprezy:

  9.00 - ZBIÓRKA pod Tauron Arena Kraków
10.00
- Start parady motocyklowej spod Tauron Arena Kraków
             Będzie półtora godziny na picie kawy, pogawędki i oglądanie sprzętów.
12.00 - Msza Św. u Ks. Stanisława w Mnikowie
             Po Mszy Świętej jak pogoda pozwoli,
             zapraszamy wszystkich na poczęstunek i na grilla w Mnikowie.

13.30 - Każdy jedzie w swoją stronę, byle bezpiecznie : )
13.30 - uczestników Mnikowa salon Suzuki zaprasza na popołudniową kawę przy
              prezentacji kultowego modelu SUZUKI KATANA : )
22:00 -  AfterParty - ENERGY 2000 Przytkowice!
               Tym razem "na wesoło" gazujemy %%% do odcięcia w
               legendarnym klubie Energy ; ) Wpadajcie!


Tradycja, Organizatorzy i trochę tej historii .. to już 30 SPOTKANIE!

Pierwsze spotkanie w Mnikowie odbyło się jesienią 2004 roku, choć pomysł rodził się już wcześniej. Tradycyjnie od tamtego czasu spotykamy się zawsze dwa razy w roku. Pierwszy na początku sezonu oraz powtórnie na jego zakończenie. Wiosną 2017 roku odbyło się jubileuszowe 25 spotkanie, z uwagi na fakt, iż raz się jedno nie odbyło na skutek zdarzeń niezależnych od organizatora, a Jesienią 2019 odbędzie się okrągłe 30 SPOTKANIE!

Organizatorem spotkań od samego początku byli ludzie skupiający się wokół internetowego forum o nazwie "Grupa Południe", którzy w roku 2009 postanowili zawiązać stowarzyszenie pod taką samą nazwą i w ten sposób powstała organizacja o nazwie "Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe" w skrócie SMGP. Stowarzyszenie działa prężnie od wielu lat i skupia głownie ludzi zajmujących się motocyklowymi wydarzeniami z terenu Krakowa, podczas gdy na forum może zapisać się każdy.

Cała ta historia pozytywnego, motocyklowego zamieszania na południu Polski zaczęła się pod koniec roku 2004 , kiedy to motocykliści z Krakowa założyli własne forum pod adresem www.grupa-poludnie.info. Jeszcze zanim forum ruszyło, tym samym roku, jesienią, grupa pod egidą kolegi Muzyka odbyło się pierwsze Spotkanie Motocyklistów - Mników 2004.

Tradycją jest przejazd z centrum Krakowa do Parafii pod wezwaniem Świętego Brata Alberta w Mnikowie, gdzie motocykliści wspólnie uczestniczą we Mszy Świętej odprawianej przez księdza Stanisława będącego motocyklistą z niemałym stażem.  Na mszę zjeżdżają się motocykliści w ilości od kilkudziesięciu do kilkuset "sztuk". Z roku na rok przybywa motocyklistów i zapewne gdyby ks. Stanisław wtedy wiedział w co się pakuje, to pewnie by się dwa razy zastanowił zanim zgodził się na coroczny zjazd motocyklistów.


W roku 2005 odbywa się pierwsza Motowigilia, która również stała się od tamtego czasu tradycją. W 2006 roku forum liczy już ponad pół tysiąca ludzi, a Spotkanie Motocyklistów w Mnikowie po raz pierwszy zostaje uwieńczone sceną, koncertami i konkursami z nagrodami. Impreza po Mszy w Mnikowie i wożenie dzieci ze szkół specjalnych w Krakowie staje się kolejnym elementem tradycji tych spotkań. 


Od roku 2008 pałeczkę organizatora przejmuje Wilu. Impreza się rozrasta i jest już na tyle duża i rozpowszechniona, że robi się zbyt mało miejsca w Kryspinowie. W roku 2009 impreza przenosi się na wielką łąkę poligonu Pasternik. Wtedy też organizatorzy podejmują decyzję, że czas umiejscowić prawnie działania i motocyklową imprezę. Liczba uczestników Mnikowskich Spotkań pozwala już podciągnąć ją pod ustawę o imprezach masowych, a ryzyko jest zbyt duże, aby organizować ją tak jak dotychczas. Wtedy też powstaje Stowarzyszenie SMGP i w ostatnich latach zarządzane przez kolegę Stawka nabiera profesjonalnego wymiaru potrzymując dotychczasowe tradycje i dorobek naszego krakowskiego środowiska motocyklistów.

Jesienią tego roku planujemy kameralne spotkanie zaraz po wielkiej paradzie motocykli do Mnikowa. Będziemy mieli prawie 2 godziny czasu na pogawędki, oglądanie sprzętów, wypicie kawy. Potem Masza Święta w Mnikowie prowadzona przez księdza Stanisława i każdy będzie mógł spędzić czas już w gronie swoich znajomych. Jeśli pogoda pozwoli będziemy grilować po Mszy w Mnikowie.


Serdecznie Zapraszamy!LWG

Grupa Instruktorów
Krakowskiej Szkoły Motocyklistów


Wróć do Aktualności
Partnerzy
Motorsimo