home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Aktualności

Strona główna > Aktualności > PARADA MOTOCYKLISTÓW 2019
PARADA MOTOCYKLISTÓW 2019 1.01.2018

Krakowskie Spotkania Motocyklistów w Mnikowie


W obecnym roku zapraszamy Was w sobotę 18 MAJA 2019

Plan imprezy:

  9.00 - ZBIÓRKA pod Tauron Arena Kraków
  9.30
- Start parady motocyklowej spod Tauron Arena Kraków
11.00 - Msza Św. u Ks. Stanisława w Mnikowie
             Będzie 2 godziny na oglądanie sprzętów, pogawędki, nabożeństwo, foty : )
13.00 - Przejazd do ODTJ na ul. Rzepakową 4R w Krakowie
14.00 - Wolne jazdy po torze .... ogień i muzyka : )
20.00 - Zakończenie części oficjalnej!Tradycja, Organizatorzy i trochę tej historii ..

Pierwsze spotkanie w Mnikowie odbyło się jesienią 2004 roku, choć pomysł rodził się już wcześniej. Tradycyjnie od tamtego czasu spotykamy się zawsze dwa razy w roku. Pierwszy na początku sezonu oraz powtórnie na jego zakończenie. Wiosną 2017 roku odbyło się jubileuszowe 25 spotkanie, z uwagi na fakt, iż raz się jedno nie odbyło na skutek zdarzeń niezależnych od organizatora. Obecnie będzie to już 29 edycja Mnikowa.

Organizatorem spotkań od samego początku byli ludzie skupiający się wokół internetowego forum o nazwie "Grupa Południe", którzy w roku 2009 postanowili zawiązać stowarzyszenie pod taką samą nazwą i w ten sposób powstała organizacja o nazwie "Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe" w skrócie SMGP. Stowarzyszenie działa prężnie od wielu lat i skupia głownie ludzi zajmujących się motocyklowymi wydarzeniami z terenu Krakowa, podczas gdy na forum może zapisać się każdy.

Tradycją jest przejazd z centrum Krakowa do Parafii pod wezwaniem Świętego Brata Alberta w Mnikowie, gdzie motocykliści wspólnie uczestniczą we Mszy Świętej odprawianej przez księdza Stanisława będącego motocyklistą z niemałym stażem.  Na mszę zjeżdżają się motocykliści w ilości od kilkudziesięciu do kilkuset "sztuk". Z roku na rok przybywa motocyklistów i zapewne gdyby ks. Stanisław wtedy wiedział w co się pakuje, to pewnie by się dwa razy zastanowił zanim zgodził się na coroczny zjazd motocyklistów.


Parada motocyklistów przez Kraków jest obowiązkowym elementem i pierwszym etapem spotkań. Zbieramy się pod Areną Kraków i stamtąd w asyście Policji oraz prowadzeni przez motocykle pilotujące organizatora SMGP wraz z Grupą Porządkową, która blokuje skrzyżowania przejeżdżamy do podkrakowskiego Mnikowa. Tradycją jest także impreza po Mszy w Mnikowie oraz wożenie dzieci ze szkół specjalnych w Krakowie.


Po przejeździe w paradzie każdy będzie mógł spędzić czas już w gronie swoich znajomych, ale zachęcamy do przejazdu na ul.Rzepakową do Moto Parku i dalsze imprezowanie w motocyklowej atmosferze testując sprzet na obiekcie rekreacyjno-sportowym.


Zbieramy się od 8:30 naprzeciwko TAURON ARENY KRAKÓW. Ruszamy o 9:30 do Mnikowa!

Serdecznie Zapraszamy!LWG

Grupa Instruktorów
Krakowskiej Szkoły Motocyklistów


Wróć do Aktualności
Partnerzy
Motorsimo