home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Aktualności

Strona główna > Aktualności
JESIENNY "MNIKÓW" 2017 30.09.2017

Krakowskie Spotkania Motocyklistów w Mnikowie


W obecnym roku zapraszamy Was w sobotę 14 PAŹDZIERNIKA 2017!

Plan imprezy:

  9.30 - ZBIÓRKA pod Tauron Arena Kraków
10.00
- Start parady motocyklowej spod Tauron Arena Kraków
             Będzie półtora godziny na picie kawy, pogawędki i oglądanie sprzętów.
12.00 - Msza Św. u Ks. Stanisława w Mnikowie
             Po Mszy Świętej jak pogoda pozwoli,
             zapraszamy wszystkich na poczęstunek i na grilla w Mnikowie.

13.30 - Każdy jedzie w swoją stronę, byle bezpiecznie : )


Tradycja, Organizatorzy i trochę tej historii ..

Pierwsze spotkanie w Mnikowie odbyło się jesienią 2004 roku, choć pomysł rodził się już wcześniej. Tradycyjnie od tamtego czasu spotykamy się zawsze dwa razy w roku. Pierwszy na początku sezonu oraz powtórnie na jego zakończenie. Wiosną 2017 roku odbyło się jubileuszowe 25 spotkanie, z uwagi na fakt, iż raz się jedno nie odbyło na skutek zdarzeń niezależnych od organizatora.

Organizatorem spotkań od samego początku byli ludzie skupiający się wokół internetowego forum o nazwie "Grupa Południe", którzy w roku 2009 postanowili zawiązać stowarzyszenie pod taką samą nazwą i w ten sposób powstała organizacja o nazwie "Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe" w skrócie SMGP. Stowarzyszenie działa prężnie od wielu lat i skupia głownie ludzi zajmujących się motocyklowymi wydarzeniami z terenu Krakowa, podczas gdy na forum może zapisać się każdy.

Cała ta historia pozytywnego, motocyklowego zamieszania na południu Polski zaczęła się pod koniec roku 2004 , kiedy to motocykliści z Krakowa założyli własne forum pod adresem www.grupa-poludnie.info. Jeszcze zanim forum ruszyło, tym samym roku, jesienią, grupa pod egidą kolegi Muzyka odbyło się pierwsze Spotkanie Motocyklistów - Mników 2004.

Tradycją jest przejazd z centrum Krakowa do Parafii pod wezwaniem Świętego Brata Alberta w Mnikowie, gdzie motocykliści wspólnie uczestniczą we Mszy Świętej odprawianej przez księdza Stanisława będącego motocyklistą z niemałym stażem.  Na mszę zjeżdżają się motocykliści w ilości od kilkudziesięciu do kilkuset "sztuk". Z roku na rok przybywa motocyklistów i zapewne gdyby ks. Stanisław wtedy wiedział w co się pakuje, to pewnie by się dwa razy zastanowił zanim zgodził się na coroczny zjazd motocyklistów.


W roku 2005 odbywa się pierwsza Motowigilia, która również stała się od tamtego czasu tradycją. W 2006 roku forum liczy już ponad pół tysiąca ludzi, a Spotkanie Motocyklistów w Mnikowie po raz pierwszy zostaje uwieńczone sceną, koncertami i konkursami z nagrodami. Impreza po Mszy w Mnikowie i wożenie dzieci ze szkół specjalnych w Krakowie staje się kolejnym elementem tradycji tych spotkań. 

Od roku 2008 pałeczkę organizatora przejmuje Wilu. Impreza się rozrasta i jest już na tyle duża i rozpowszechniona, że robi się zbyt mało miejsca w Kryspinowie. W roku 2009 impreza przenosi się na wielką łąkę poligonu Pasternik. Wtedy też organizatorzy podejmują decyzję, że czas umiejscowić prawnie działania i motocyklową imprezę. Liczba uczestników Mnikowskich Spotkań pozwala już podciągnąć ją pod ustawę o imprezach masowych, a ryzyko jest zbyt duże, aby organizować ją tak jak dotychczas. Wtedy też powstaje Stowarzyszenie SMGP i w ostatnich latach zarządzane przez kolegę Stawka nabiera profesjonalnego wymiaru potrzymując dotychczasowe tradycje i dorobek naszego krakowskiego środowiska motocyklistów.

Jesienią tego roku planujemy kameralne spotkanie zaraz po wielkiej paradzie motocykli do Mnikowa. Będziemy mieli prawie 2 godziny czasu na pogawędki, oglądanie sprzętów, wypicie kawy. Potem Masza Święta w Mnikowie prowadzona przez księdza Stanisława i każdy będzie mógł spędzić czas już w gronie swoich znajomych. Jeśli pogoda pozwoli będziemy grilować po Mszy w Mnikowie.


Serdecznie Zapraszamy!LWG

Grupa Instruktorów
Krakowskiej Szkoły Motocyklistów


Egzamin 2017 20.01.2017

EGZAMIN 2017
Kurs przygotowawczy do egzaminu kategorii A oraz A2 w Krakowie Dla kogo to szkolenie?
Kurs ten został przygotowany dla osób będących po kursie podstawowym, ale jeszcze przed egzaminem państwowym, które jeszcze nie opanowały zadań egzaminacyjnych w stopniu umożliwiającym ich zaliczenie za pierwszym razem.

Kiedy zalecamy?
Kurs ten zalecany jest każdemu kto miał przerwę dłuższą niż 3 miesięczną pomiędzy ostatnim szkoleniem, a wyznaczonym egzaminem państwowym. Wymagamy także odbycia tego szkolenia dla osób które nie są naszymi absolwentami, a chcą doskonalić swoje umiejętności jazdy motoctyklem pod naszym okiem, gdyż musimy mieć czas na obserwację ewentualnych przyczyn błędów oraz ich eliminację.

Jak wygląda szkolenie?
To specjalnie przygotowany program zajęć dla osób będących po odbytym szkoleniu podstawowym (min.20 godzinnym) Zaczynamy zawsze od przypomnienia podstaw na motocyklach o mniejszych pojemnościach, kierując się zasadą stopniowania trudności. Następnie przechodzimy do zadań egzaminacyjnych i wykonyjemy je zwiększając pojemność motocykla adekwatnie do umiejętności. Trening 12 godzinny wystarcza w większości przypadków na dobre doszlifowanie przed egzaminem wszystkich zadań na placu manewrowym. Jeśli byłaby taka potrzeba zawsze można zwiększyć ilość godzin szkolenia celem dopracowania formy danego kursanta. W czasie szkolenia zwracamy uwagę na prawidłową pozycję, umiejętność posługiwania się przyrządami sterowania, wykonywanie wszystkich zadań egzaminacyjnych zgodnie z ich ustawowymi kryteriami. Prezentujemy różne dozwolone warianty wykonania zadań od strony technicznej, a kursant ma wybór i rozumie różnice. Wszystko to daje efekt w postaci wysokiej zdawalności i śwadomości wykonywanych czynności.


Nasz plac manewrowy jest tylko dla motocyklistów, nie ma tam nauki jazdy samochodami :)

Jeśli więc zależy Ci na zaliczeniu egzaminu i opanowaniu motocykla w stopniu zapewniającycm bezpieczne oraz samodzielne kierowanie nim, to zapraszamy na to szkolenie.


Posiadamy takie same motocykle egzaminacyjne jak w MORD Kraków (Suzuki SFV oraz Yamaha MT-07)

Koszt: 1080 zł
Ilość godzin: 12h (zegarowych)

Zobacz jakie są zadania egzaminacyjne i możliwości zdawania..kliknij tu..

SEZON SZKOLENIOWY trwa od kwietnia do końca listopada

ZAPISY I INFORMACJE
Mailowo przez cały tydzień.
Telefonicznie w godzinach pracy biura.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 14

Partnerzy
Motorsimo