home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Aktualności

Strona główna > Aktualności
Krakowski Moto-Grill 12.08.2017

Moto-Grill to już tradycja w krakowskim światku motocyklowym.

Cyklicznie od kilku lat spotykamy się na motocyklowe grillowanie. Motocykliści i motocyklistki przyjeżdżają nie tylko w celu towarzyskim, ale przede wszystkim celem popodglądania swoich maszyn, moto-akcesoriów, podzielenia się doświadczeniami z jazdy oraz poćwiczeniem jazdy na specjalnie przygotowanym kawałku placu, gdzie poustawiano jakieś przeszkody ; >

Od lat organizacją spotkań zajmuje się Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe wraz z Forum Południowców - potralem internetowym zrzeszający motocyklistów z południa polski. W inicjatywę tą włączają się także inne krakowskie stwoarzyszenia motocyklowe.

W ostatnich latach motocykliści postanowili także doskonalić swoje umiejętności i przy okazji spotkań przeprowadzają różnego rodzaju próby sprawnościowe na sąsiadujących w pobliżu spotkań placach manewrowych, czy po prostu kawałkach asfaltu gdzie można doskonalić swoją technikę jazdy. W organizacji bardzo aktywnie pomagają dwie największe krakowskie szkoły motocyklowe, czyli najstarsza Krakowska Szkoła Motocyklistów oraz MSM Małopolska i krakowska Policja Drogowa.

Tu pomocą służą często instruktorzy, trenerzy i czynni zawodnicy dzięki czemu można powiedzieć, że moto-grille to swoistego rodzaju moto-akademia dla każdego, bez względu na doświadczenia oraz czas posiadania uprawnień do kierowania motocyklem. Doskonalić może się każdy bez skrępowania i luźnej atmosferze. Oj, ... wywrotek nie brakuje i w tym cały urok tej imprezy :)
Nikt się nie wywyższa i nie popisuje, wszyscy zachowują dystans, bo przecież każdy się uczy całe życie, a te spotkania są właśnie po to żeby posłuchać, podpatrzyć i pogadać z tymi bardziej doświadczonymi.
 
Przy okazji spotkań można zjeść dobrą kiełbaskę i posłuchać wielu opowieści o przygodach drogowych doświadczonych kolegów jeżdżących po całej europie na dwóch kołach.

To już 12 edycja, a wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz krakowskich moto imprez. Poziom spotkań naprawdę przerósł oczekiwania w zakresie doskonalenia jazdy, a sama atmosfera i nastawianie zjednoczyło jeszcze bardziej środowisko motocyklistów. W roku obecnym z uwagi na ilość zaplanowanych imprez spotykamy się tylko dwa razy na początku i na koniec wakacji, ale każde wydanie motocyklowego grilla jest naprawdę mega wydarzeniem. Liczni goście, próby sprawnościowe, motocykle testowe. To nowy wymiar grilowania :)

Na spotkania zaglądają również krakowscy policjanci z drogówki, którzy także ćwiczą wspólnie z uczestnikami jazdę po torze przeszkód i oczywiście czuwają na bezpiecznym przebiegiem imprezy :)
Można przy okazji pogadać z "kolegami z drogówki", podpytać o różna aspekty prawne dotyczące jazdy motocyklem i przekonać się, że policjanci wcale nie są wrogami motocyklistów.

Zapraszamy 09 września 2017 w SOBOTĘ od g.11:00 na motocyklowy plac manewrowy w Krakowie.
Miejsce - ul.Konopnicka 28 w Krakowie (obok dawnego hotelu Forum)

Tym razem będziemy wspólnie fundacją PRODRIVER propoagować bezpieczeństwo i trzeźwość uczestików. Będą symulatory, refleksomierze itd.. Skorzystają nie tylko motocykliści, ale każdy kierowca i potencjalny pasażer.

Serdecznie Zapraszamy
Wszystkich Motocyklistów


KSM Riders

Egzamin 2017 20.01.2017

EGZAMIN 2017
Kurs przygotowawczy do egzaminu kategorii A oraz A2 w Krakowie Dla kogo to szkolenie?
Kurs ten został przygotowany dla osób będących po kursie podstawowym, ale jeszcze przed egzaminem państwowym, które jeszcze nie opanowały zadań egzaminacyjnych w stopniu umożliwiającym ich zaliczenie za pierwszym razem.

Kiedy zalecamy?
Kurs ten zalecany jest każdemu kto miał przerwę dłuższą niż 3 miesięczną pomiędzy ostatnim szkoleniem, a wyznaczonym egzaminem państwowym. Wymagamy także odbycia tego szkolenia dla osób które nie są naszymi absolwentami, a chcą doskonalić swoje umiejętności jazdy motoctyklem pod naszym okiem, gdyż musimy mieć czas na obserwację ewentualnych przyczyn błędów oraz ich eliminację.

Jak wygląda szkolenie?
To specjalnie przygotowany program zajęć dla osób będących po odbytym szkoleniu podstawowym (min.20 godzinnym) Zaczynamy zawsze od przypomnienia podstaw na motocyklach o mniejszych pojemnościach, kierując się zasadą stopniowania trudności. Następnie przechodzimy do zadań egzaminacyjnych i wykonyjemy je zwiększając pojemność motocykla adekwatnie do umiejętności. Trening 12 godzinny wystarcza w większości przypadków na dobre doszlifowanie przed egzaminem wszystkich zadań na placu manewrowym. Jeśli byłaby taka potrzeba zawsze można zwiększyć ilość godzin szkolenia celem dopracowania formy danego kursanta. W czasie szkolenia zwracamy uwagę na prawidłową pozycję, umiejętność posługiwania się przyrządami sterowania, wykonywanie wszystkich zadań egzaminacyjnych zgodnie z ich ustawowymi kryteriami. Prezentujemy różne dozwolone warianty wykonania zadań od strony technicznej, a kursant ma wybór i rozumie różnice. Wszystko to daje efekt w postaci wysokiej zdawalności i śwadomości wykonywanych czynności.


Nasz plac manewrowy jest tylko dla motocyklistów, nie ma tam nauki jazdy samochodami :)

Jeśli więc zależy Ci na zaliczeniu egzaminu i opanowaniu motocykla w stopniu zapewniającycm bezpieczne oraz samodzielne kierowanie nim, to zapraszamy na to szkolenie.

Koszt: 900 zł
Ilość godzin: 12h (zegarowych)

Zobacz jakie są zadania egzaminacyjne i możliwości zdawania..kliknij tu..

SEZON SZKOLENIOWY trwa od kwietnia do końca listopada

ZAPISY I INFORMACJE
Mailowo przez cały tydzień.
Telefonicznie w godzinach pracy biura.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 14

Partnerzy
Motorsimo