home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Aktualności

Strona główna > Aktualności
PARADA MOTOCYKLISTÓW 2018 6.01.2018

Krakowskie Spotkania Motocyklistów w Mnikowie


W obecnym roku zapraszamy Was w sobotę 16 CZERWCA 2018

Plan imprezy:

  9.00 - ZBIÓRKA pod Tauron Arena Kraków
  9.30
- Start parady motocyklowej spod Tauron Arena Kraków
11.00 - Msza Św. u Ks. Stanisława w Mnikowie
             Będzie 2 godziny na oglądanie sprzętów, pogawędki, nabożeństwo, foty : )
13.00 - Przejazd na Rynek w Zabierzowie - połączenie wydarzeń z Motosercem.
15.00 - Przejazd na Błonia Zabierzowskie .... ogień i muzyka : ) Tradycyjnie do odcięcia!Tradycja, Organizatorzy i trochę tej historii ..

Pierwsze spotkanie w Mnikowie odbyło się jesienią 2004 roku, choć pomysł rodził się już wcześniej. Tradycyjnie od tamtego czasu spotykamy się zawsze dwa razy w roku. Pierwszy na początku sezonu oraz powtórnie na jego zakończenie. Wiosną 2017 roku odbyło się jubileuszowe 25 spotkanie, z uwagi na fakt, iż raz się jedno nie odbyło na skutek zdarzeń niezależnych od organizatora. Obecnie będzie to już 27 edycja Mnikowa połączona z 10 już edycją Motoserca.

Organizatorem spotkań od samego początku byli ludzie skupiający się wokół internetowego forum o nazwie "Grupa Południe", którzy w roku 2009 postanowili zawiązać stowarzyszenie pod taką samą nazwą i w ten sposób powstała organizacja o nazwie "Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe" w skrócie SMGP. Stowarzyszenie działa prężnie od wielu lat i skupia głownie ludzi zajmujących się motocyklowymi wydarzeniami z terenu Krakowa, podczas gdy na forum może zapisać się każdy.

Tradycją jest przejazd z centrum Krakowa do Parafii pod wezwaniem Świętego Brata Alberta w Mnikowie, gdzie motocykliści wspólnie uczestniczą we Mszy Świętej odprawianej przez księdza Stanisława będącego motocyklistą z niemałym stażem.  Na mszę zjeżdżają się motocykliści w ilości od kilkudziesięciu do kilkuset "sztuk". Z roku na rok przybywa motocyklistów i zapewne gdyby ks. Stanisław wtedy wiedział w co się pakuje, to pewnie by się dwa razy zastanowił zanim zgodził się na coroczny zjazd motocyklistów.


Parada motocyklistów przez Kraków jest obowiązkowym elementem i pierwszym etapem spotkań. Zbieramy się pod Areną Kraków i stamtąd w asyście Policji oraz prowadzeni przez motocykle pilotujące organizatora SMGP wraz z Grupą Porządkową, która blokuje skrzyżowania przejeżdżamy do podkrakowskiego Mnikowa. Tradycją jest także impreza po Mszy w Mnikowie oraz wożenie dzieci ze szkół specjalnych w Krakowie.


W tym roku dosyć późną wiosną, ale wiosną spotykamy się w taki sposób żeby połączyć dwa znamienite wydarzenia jakimi są MNIKÓW i MOTOSERCE. Będziemy mieli prawie wiele czasu na pogawędki, oglądanie sprzętów, wypicie nie jednej kawy. Po przejeździe w paradzie każdy będzie mógł spędzić czas już w gronie swoich znajomych, ale zachęcamy do pozwiedzania wszystkich trzech miejsc - PARADA, RYNEK w Zabierzowie, BŁONIA Zabierzowskie. Do Zobaczenia : )


Serdecznie Zapraszamy!LWG

Grupa Instruktorów
Krakowskiej Szkoły Motocyklistów


Moto-Wigilia 2017 7.12.2017

MOTO-WIGILIA 2017

Tradycyjnie jak co roku od 12 lat zapraszamy Was Wszystkich na MOTO-WIGILIĘ organizowaną przez ludzi z SMGP w Kraowie. To wyjątkowe spotkanie, gdzie można w zupełnie luźnej atmosferze powspominać mijający rok i sezon oraz poznać wielu fajnych ludzi ze środowiska krakowskich motocyklistów.

 

Tradycyjny mega ostry barszcz pomoże wytrwać w trzeźwości, a zacni goście jak Ksiądz Stanisław będzie napędzał wydarzenie swoimi opwieściami. Liczne towarzystwo i multum tematów nie pozwalają się nudzić. To jedyne takie spotkanie, gdzie nikt nie przyjeżdża motocyklem, a więc ..... można wtedy to zakropić : )

            

W obecym roku z uwagi na likwidację dotychczasowgo miejsca spotkań będziemy goszczeni w restauracji Avenue przy ul. Św.Józefa 25 na rogu z ul.Szeroką tuż przy zabytkowej Synagodze. Impreza będzie na dolnym poziomie mieszczącymdo 350 osób z wydzieloną i klimatyzowana palarnią.

Co będzie w MENU?
Tradycyjnie to co przyniesiecie!  Każda ilość pokarmów we wszelkich odmianach mile widziana : )
Przynosimy kanapki, ciasta, sałatki, chipsy, orzeszki, pierogi, kiełbaski i co tam Kto woli.  Oczywiście motocykliści to jedni z najmniej wybrednych degustatorów alkoholi, zatem mile widziane produkty własne. Jeśli jednak nic nie pędzisz w piwnicy to po drodze na Wigilię pamiętaj o sklepie i odpowiednim wyborze znanej marki : ) Dobry wybór to podstawa!

Organizatorzy zapewniają barszczyk, opłatek i dobry klimat : )
Organizatorem spotkań od samego początku byli ludzie skupiający się wokół internetowego forum o nazwie "Grupa Południe", którzy w roku 2009 postanowili zawiązać stowarzyszenie pod taką samą nazwą i w ten sposób powstała organizacja o nazwie "Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe" w skrócie SMGP.

         

Zapraszmy juz w SOBOTĘ 16 grudnia 2017 od 19:30

Restauracja AVENUE
ul. Józefa 25
Startujemy o 19:30

Tradycyjnie zapraszamy Wszystkich z wigilijnymi potrawami :)
A jeśli ktoś zechce coś mocniejszego, to będzie dostępne na barze w dobrych cenach
Wnoszenie może być utrudnione przez ochronę, więc róbcie to z głową : )
P.S. Dla nas dostępna dolna część restauracji.

Do Zobaczenia!
LWG


[ poprzednia| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 15

Partnerzy
Motorsimo