home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Aktualności

Strona główna > Aktualności
Moto-Pomocni w Krakowie 7.12.2014

 

Kampania społeczna "MotoPomocni" została uruchomiona w marcu 2013 roku i aktualnie jest to największe przedsięwzięcie w Polsce, którego celem jest zwiększanie bezpieczeństwa motocyklistów poprzez edukację z zakresu ratownictwa.

Aktywność Stowarzyszenia oraz misja społeczna kampanii skupia się na kilku obszarach szkoleń dla motocyklistów. Są to m.in. udzielanie pierwszej pomocy w wypadkach drogowych, psychologia zachowań, bezpieczeństwo bierne (odpowiedni dobór odzieży i akcesoriów motocyklowych),technologie oraz inne ważne aspekty związane z ruchem drogowym i bezpieczeństwem.Współpracując z Krakowską Szkołą Motocyklistów oraz Stowarzyszeniem Motocyklistów Grupa Południe w roku 2017 Grupa Motopomocnych przeszkoliła kilkudziesięciu krakowskich motocyklistów. Zachęcamy udziału w kolejnych edycjach tych szkoleń.

To nie jest jakiś tam kolejny kurs na którym będziesz się nudził. Ucząc się u Nas bierzesz udział w profesjonalnym szkoleniu, które dostarczy Ci specjalistycznej wiedzy oraz bezcennych umiejętności. Będziesz ćwiczył pod okiem specjalistów mając do dyspozycji nowoczesny sprzęt dydaktyczny.

Organizacja tak zaawansowanych szkoleń nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie fantastycznych ludzi i najlepszych instruktorów, trenerów oraz ekspertów w Polsce tworzących nasz zespół oraz również Was - Naszych uczestników szkoleń.

Kolejne terminy szkoleń tego typu pojawią się już na początku przyszłego sezonu, a tymczasem zapraszamy do skorzystania z naszych podstawowych szkoleń w których jest wpisane standardowo szkolenie z ratownictwa. Nasze szkolenia prowadzą także ratownicy lub lekarze będący czynnymi motocyklistami.

Dziękujemy za współorganizację
SMGP
 
Motorismo ATM Motocykle
Motopomocni.plGrupa Instruktorów
KSM Riders

MOTO MIKOŁAJE KRAKÓW 5.12.2014

Już dziesiąty raz Moto-Mikołaje wjadą na Rynek Główny w Krakowie 06 grudnia 2015 roku. Impreza ma charakter charytatywny i Mikołaje na motocyklach rozwożą po krakowskich domach dziecka różnorodne paczki świąteczne jakie sami przygotowoują kilka dni wcześniej. Prezenty świąteczne ufundowane są z pieniędzy zebranych w ramach dobrowolnych datków jakie łożą sami motocykliści i ich rodziny.06 GRUDNIA
Zbiórka motocyklistów będzie miała miejsce w Nowej Hucie przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 3 na Osiedlu Szkolnym 37 (róg ul.Bulwarowej , a Al.Solidarności)
Motocykle ustawiamy w zależności od miejsca jakie wskażą osoby porządkowe.

Około godziny 11:00 wspoólnie przejeżdżamy na Rynek Główny, gdzie obdarowujemy dzieci cukierkami .... sami rozgrzewając się kawą na pobliskim jarmarku świątecznym :)

Wjazd na Rynek w Krakowie

Około godziny 11:30-11:40 wjeżdżamy od ul. Sławkowskiej, następnie okrążamy płytę Rynku Głównego i ustawiamy się w tradycyjnym miejscu pomiędzy ul. św. Anny a ul. Sławkowską.

WAŻNE! 
Na Rynek będą miały możliwość wjazdu jedynie motocykle, których kierowca i ew. pasażer będą przebrani w stroje Mikołajów, Aniołków, Diabłów, Reniferów.
Osoby nie posiadające stroju będą zatrzymane i nie wpuszczone w obręb Ryku Głównego!
W tym roku szczególnie wyczulona będzie policja na wszelkie głośne wydechy, strzały z wydechu i inne popisywanie się. Bardzo prosimy o rozsądek i uszanowanie wypracowanej od 10 lat formy uroczystości jaką już stała się Mikołajkowa Moto Parada.

ZDJĘCIE GRUPOWE!
Tradycyjnie nastąpi wykonanie zdjęcia grupowego wszystkich MotoMikołajów pod wieżą Ratuszową.

Wyjeżdżamy z Ryku około godz. 13:30 po okrążeniu płyty - wyjedziemy ul. Grodzką a następnie Franciszkańską lub Dominikańską.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZEGO RENIFERA!
(chodzi oczywiście o motocykl)

http://d.polskatimes.pl/k/r/1/2d/78/52a49048b7ac8_p.jpg?1402274173

Podobnie jak w latach ubiegłych, spośród zebranych motocykli wyłania się ten najładniej i najciekawiej przystrojony, a właściciel otrzymuje symboliczną nagrodę : )

Dwie Zasady:
1. Ubrany Motocykl nie może stwarzać zagrożenia dla kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego
2. Osoby chcące wziąć udział w Konkursie muszą ustawić się na Rynku Głównym jak najbliżej ul. Szewskiej.Więcej informacji na FB - kliknij tutaj ...

Serdecznie Zapraszamy Wszystkich Naszych Absolwentów
Siodłać Renifery i przyjeżdżać!

[ poprzednia| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 14

Partnerzy
Motorsimo