home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Aktualności

Strona główna > Aktualności
JESIENNY "MNIKÓW" 2017 1.07.2016

Krakowskie Spotkania Motocyklistów w Mnikowie


W obecnym roku zapraszamy Was w sobotę 14 PAŹDZIERNIKA 2017!

Plan imprezy:

  9.30 - ZBIÓRKA pod Tauron Arena Kraków
10.00
- Start parady motocyklowej spod Tauron Arena Kraków
             Będzie półtora godziny na picie kawy, pogawędki i oglądanie sprzętów.
12.00 - Msza Św. u Ks. Stanisława w Mnikowie
             Po Mszy Świętej jak pogoda pozwoli,
             zapraszamy wszystkich na poczęstunek i na grilla w Mnikowie.

13.30 - Każdy jedzie w swoją stronę, byle bezpiecznie : )


Tradycja, Organizatorzy i trochę tej historii ..

Pierwsze spotkanie w Mnikowie odbyło się jesienią 2004 roku, choć pomysł rodził się już wcześniej. Tradycyjnie od tamtego czasu spotykamy się zawsze dwa razy w roku. Pierwszy na początku sezonu oraz powtórnie na jego zakończenie. Wiosną 2017 roku odbyło się jubileuszowe 25 spotkanie, z uwagi na fakt, iż raz się jedno nie odbyło na skutek zdarzeń niezależnych od organizatora.

Organizatorem spotkań od samego początku byli ludzie skupiający się wokół internetowego forum o nazwie "Grupa Południe", którzy w roku 2009 postanowili zawiązać stowarzyszenie pod taką samą nazwą i w ten sposób powstała organizacja o nazwie "Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe" w skrócie SMGP. Stowarzyszenie działa prężnie od wielu lat i skupia głownie ludzi zajmujących się motocyklowymi wydarzeniami z terenu Krakowa, podczas gdy na forum może zapisać się każdy.

Cała ta historia pozytywnego, motocyklowego zamieszania na południu Polski zaczęła się pod koniec roku 2004 , kiedy to motocykliści z Krakowa założyli własne forum pod adresem www.grupa-poludnie.info. Jeszcze zanim forum ruszyło, tym samym roku, jesienią, grupa pod egidą kolegi Muzyka odbyło się pierwsze Spotkanie Motocyklistów - Mników 2004.

Tradycją jest przejazd z centrum Krakowa do Parafii pod wezwaniem Świętego Brata Alberta w Mnikowie, gdzie motocykliści wspólnie uczestniczą we Mszy Świętej odprawianej przez księdza Stanisława będącego motocyklistą z niemałym stażem.  Na mszę zjeżdżają się motocykliści w ilości od kilkudziesięciu do kilkuset "sztuk". Z roku na rok przybywa motocyklistów i zapewne gdyby ks. Stanisław wtedy wiedział w co się pakuje, to pewnie by się dwa razy zastanowił zanim zgodził się na coroczny zjazd motocyklistów.


W roku 2005 odbywa się pierwsza Motowigilia, która również stała się od tamtego czasu tradycją. W 2006 roku forum liczy już ponad pół tysiąca ludzi, a Spotkanie Motocyklistów w Mnikowie po raz pierwszy zostaje uwieńczone sceną, koncertami i konkursami z nagrodami. Impreza po Mszy w Mnikowie i wożenie dzieci ze szkół specjalnych w Krakowie staje się kolejnym elementem tradycji tych spotkań. 

Od roku 2008 pałeczkę organizatora przejmuje Wilu. Impreza się rozrasta i jest już na tyle duża i rozpowszechniona, że robi się zbyt mało miejsca w Kryspinowie. W roku 2009 impreza przenosi się na wielką łąkę poligonu Pasternik. Wtedy też organizatorzy podejmują decyzję, że czas umiejscowić prawnie działania i motocyklową imprezę. Liczba uczestników Mnikowskich Spotkań pozwala już podciągnąć ją pod ustawę o imprezach masowych, a ryzyko jest zbyt duże, aby organizować ją tak jak dotychczas. Wtedy też powstaje Stowarzyszenie SMGP i w ostatnich latach zarządzane przez kolegę Stawka nabiera profesjonalnego wymiaru potrzymując dotychczasowe tradycje i dorobek naszego krakowskiego środowiska motocyklistów.

Jesienią tego roku planujemy kameralne spotkanie zaraz po wielkiej paradzie motocykli do Mnikowa. Będziemy mieli prawie 2 godziny czasu na pogawędki, oglądanie sprzętów, wypicie kawy. Potem Masza Święta w Mnikowie prowadzona przez księdza Stanisława i każdy będzie mógł spędzić czas już w gronie swoich znajomych. Jeśli pogoda pozwoli będziemy grilować po Mszy w Mnikowie.


Serdecznie Zapraszamy!LWG

Grupa Instruktorów
Krakowskiej Szkoły Motocyklistów


Moto-Pomocni w Krakowie 7.12.2014

 

Kampania społeczna "MotoPomocni" została uruchomiona w marcu 2013 roku i aktualnie jest to największe przedsięwzięcie w Polsce, którego celem jest zwiększanie bezpieczeństwa motocyklistów poprzez edukację z zakresu ratownictwa.

Aktywność Stowarzyszenia oraz misja społeczna kampanii skupia się na kilku obszarach szkoleń dla motocyklistów. Są to m.in. udzielanie pierwszej pomocy w wypadkach drogowych, psychologia zachowań, bezpieczeństwo bierne (odpowiedni dobór odzieży i akcesoriów motocyklowych),technologie oraz inne ważne aspekty związane z ruchem drogowym i bezpieczeństwem.Współpracując z Krakowską Szkołą Motocyklistów oraz Stowarzyszeniem Motocyklistów Grupa Południe w roku 2017 Grupa Motopomocnych przeszkoliła kilkudziesięciu krakowskich motocyklistów. Zachęcamy udziału w kolejnych edycjach tych szkoleń.

To nie jest jakiś tam kolejny kurs na którym będziesz się nudził. Ucząc się u Nas bierzesz udział w profesjonalnym szkoleniu, które dostarczy Ci specjalistycznej wiedzy oraz bezcennych umiejętności. Będziesz ćwiczył pod okiem specjalistów mając do dyspozycji nowoczesny sprzęt dydaktyczny.

Organizacja tak zaawansowanych szkoleń nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie fantastycznych ludzi i najlepszych instruktorów, trenerów oraz ekspertów w Polsce tworzących nasz zespół oraz również Was - Naszych uczestników szkoleń.

Kolejne terminy szkoleń tego typu pojawią się już na początku przyszłego sezonu, a tymczasem zapraszamy do skorzystania z naszych podstawowych szkoleń w których jest wpisane standardowo szkolenie z ratownictwa. Nasze szkolenia prowadzą także ratownicy lub lekarze będący czynnymi motocyklistami.

Dziękujemy za współorganizację
SMGP
 
Motorismo ATM Motocykle
Motopomocni.plGrupa Instruktorów
KSM Riders

[ poprzednia| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 15

Partnerzy
Motorsimo