home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Aktualności

Strona główna > Aktualności
MOTO REMIND 6.12.2014

MOTO REMIND
KURS PRZYPOMINAJĄCY

Szkolenie to jest przeznaczone dla osób, które miały długą przerwę w jeździe motocyklem, ale posiadają uprawnienia w postaci prawa jazdy i chcą po prostu bezpiecznie powrócić do jazdy motocyklem. Kurs jest zarówno dla tych z długoletnią przerwą, jak i tych którzy mając uprawnienia, a nawet maszyny w garażach mało co nimi jeździli. 

To szkolenie również dla tych z Państwa, którzy po zdanym egzaminie na prawo jazdy nie mieli okazji zakupić motocykla, a więc nabyte umiejętności straciły już na czasie, a całe Państwa doświadczenie to zaledwie podstawowy kurs w szkole motocyklowej.

Proponowane przez nas szkolenie w stosunkowo krótkim czasie przypomni Państwu nabyte kiedyś umiejętności, odświeży obycie się z motocyklem oraz pozwoli przyzwyczaić się do motocykli nieco większych bo już w pojemnościach 500 ccm, czyli dosyć popularnych wśród często kupowanych na tzw. piersze moto.

Kurs zawsze rozpoczynamy od przypomnienie podstawowych zasad jazdy i obsługi motocykla i następnie przechodzimy do serii ćwiczeń praktycznych. Trudność zadań i zwiękaszanie pojemności motocykla zależy od obserwowanego u Państwa progresu. Stusyjemy zasadę od małego do większego co w praktyce daje niezwykłe rezultaty. Małymi krokami w szybki sposób zaczynacie Państwo panować w całkowicie zadawalający sposób na maszynami kolejnych klas pojemnościowych zaczynając od małych 125-tek, a kończąc na popularnych 200 kilogramowych 500-tkach. 

W planie szkolenia znajdują się m.in:

  • manewrowanie parkingowe
  • balans i równowaga w praktyce
  • techniki hamowania na wprost
  • technika hamowania na łuku
  • fizyka skrętu i techniki manewrowania jednośladem
  • omijanie przeszkody z różnych prędkości

 

 Trening ten zawiera 10 godzin szkolenia na różnych motocyklach w pojemnościach od 125 - 500 ccm i stanowi świetne wyjście do samodzielnej jazdy motocyklami wagi miejskiej i średniej. Ćwiczymy w bezpiecznych na specjalnie zabezpieczonych motocyklach oraz warunkach pod okiem doświadczonych motocyklistów zwracając uwagę na prawidłowe kształtowanie nawyków w zakreise techniki kierowania oraz całokształtu bezpiecznych zachowań.  


"Julek" - nasz motocykl nr 1 (ulubieniec Pań :)

Czego wymagamy?

1. Posiadania stroju motocyklowego
2. Posiadania uprawnień kategorii A2 lub A
3. Dobrego nastroju :)

Czas i miejsce:

1. Szkolenie prowadzimy w czasie 5 spotkań po 2 godziny zajęć (w sumie 10 h po 60 min.)
2. Szkolenie na specjalnie przygotowanych i zabezpieczonych motocyklach w obszarze placu
    manewrowego pod nadzorem instruktora motocyklowego.

Cena szkolenia to 650 zł

Zapisy przyjmujemy przez cały tydzień mailowo lub telefonicznie w dniach pracy biura szkoły.

mail: biuro@ksm.riders.pl
tel:   12 357 15 23


MOTO MIKOŁAJE KRAKÓW 5.12.2014

Już dziesiąty raz Moto-Mikołaje wjadą na Rynek Główny w Krakowie 06 grudnia 2015 roku. Impreza ma charakter charytatywny i Mikołaje na motocyklach rozwożą po krakowskich domach dziecka różnorodne paczki świąteczne jakie sami przygotowoują kilka dni wcześniej. Prezenty świąteczne ufundowane są z pieniędzy zebranych w ramach dobrowolnych datków jakie łożą sami motocykliści i ich rodziny.06 GRUDNIA
Zbiórka motocyklistów będzie miała miejsce w Nowej Hucie przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 3 na Osiedlu Szkolnym 37 (róg ul.Bulwarowej , a Al.Solidarności)
Motocykle ustawiamy w zależności od miejsca jakie wskażą osoby porządkowe.

Około godziny 11:00 wspoólnie przejeżdżamy na Rynek Główny, gdzie obdarowujemy dzieci cukierkami .... sami rozgrzewając się kawą na pobliskim jarmarku świątecznym :)

Wjazd na Rynek w Krakowie

Około godziny 11:30-11:40 wjeżdżamy od ul. Sławkowskiej, następnie okrążamy płytę Rynku Głównego i ustawiamy się w tradycyjnym miejscu pomiędzy ul. św. Anny a ul. Sławkowską.

WAŻNE! 
Na Rynek będą miały możliwość wjazdu jedynie motocykle, których kierowca i ew. pasażer będą przebrani w stroje Mikołajów, Aniołków, Diabłów, Reniferów.
Osoby nie posiadające stroju będą zatrzymane i nie wpuszczone w obręb Ryku Głównego!
W tym roku szczególnie wyczulona będzie policja na wszelkie głośne wydechy, strzały z wydechu i inne popisywanie się. Bardzo prosimy o rozsądek i uszanowanie wypracowanej od 10 lat formy uroczystości jaką już stała się Mikołajkowa Moto Parada.

ZDJĘCIE GRUPOWE!
Tradycyjnie nastąpi wykonanie zdjęcia grupowego wszystkich MotoMikołajów pod wieżą Ratuszową.

Wyjeżdżamy z Ryku około godz. 13:30 po okrążeniu płyty - wyjedziemy ul. Grodzką a następnie Franciszkańską lub Dominikańską.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZEGO RENIFERA!
(chodzi oczywiście o motocykl)

http://d.polskatimes.pl/k/r/1/2d/78/52a49048b7ac8_p.jpg?1402274173

Podobnie jak w latach ubiegłych, spośród zebranych motocykli wyłania się ten najładniej i najciekawiej przystrojony, a właściciel otrzymuje symboliczną nagrodę : )

Dwie Zasady:
1. Ubrany Motocykl nie może stwarzać zagrożenia dla kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego
2. Osoby chcące wziąć udział w Konkursie muszą ustawić się na Rynku Głównym jak najbliżej ul. Szewskiej.Więcej informacji na FB - kliknij tutaj ...

Serdecznie Zapraszamy Wszystkich Naszych Absolwentów
Siodłać Renifery i przyjeżdżać!

[ poprzednia| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 14

Partnerzy
Motorsimo