home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Aktualności

Strona główna > Aktualności
Zakrętowy Kurs Drogowy 19.01.2014

To jednodniowy wyjazd - zazwyczaj w soboty lub niedziele - startujemy o 9:00 rano i planowany powrót to godzina 19:00 w Krakowie. Trasę planują instruktorzy na bieżąco, często jest ona modyfikowana w zależności od warunków pogodowych w samych górach oraz obserwowanych umiejętności uczestników.  Przejeżdżamy najpiękniejsze regiony Słowacji - Spis, Liptov, Orava.

Po zachodniej stronie Tatr, wśród urzekających górskich krajobrazów Słowacji leży droga 584 – kwintesencja motocyklowej frajdy. Mimo niespełna 22 kilometrów długości znajdziemy tam długie proste, ostre serpentyny i niesamowite widoki.

Droga jest dość zróżnicowana tak pod względem charakteru, jak i oferowanych widoków. Obok łagodnych łuków ze wspaniałymi widokami na niskie Tatry znajdziemy tu bardzo ostre serpentyny i strome podjazdy. Niewielki ruch pojazdów daje niesamowite możliwości do treningu jazdy i wpadnięcia w rytm zakrętów co umożliwi Wam także samoocenę zdobytych umiejętności i ugruntuje przyswojoną technikę jazdy.

Wypad kończymy niezwykłą atrakcją jaką jest przejazd wozem pancernym BWP po słowackim lesie z doświadczonym czołgistą :)   Tym inaczej się skręca i droga nie jest równa ... :)
Z pewnością wrażenia niezapomniane!

Do Krakowa wracamy na wieczór w okolicach 18-19 godziny.
Wyjazd nacechowany jest elementami szkolenia drogowego i dedykowany jest osobom rozpoczynającym przygodę z motocyklem. To przede wszystkim ma być przyjemność, relaks i nauka. Robimy częste postoje, pijemy kawki i dyskutujemy o technice jazdy.
Wyjazdy organizujemy cyklicznie po zebraniu grupy maksymalnie 8 osób
Koszt organizacji wyjazdu
- 100 zł / za motocykl (opłata rezerwująca miejsce)
- obiad po stronie słowackiej (ok.10 euro)
- Wóz pancerny BWP (8 euro - koszt przejazdu dla 1 osoby)
- doliczcie koszty paliwa (ok.350 km) i kaw na stacjach :)
Wymagamy:  posiadanie sprawnego motocykla i kompletny strój motocyklowy
     
Najbliższy planowany termin:


ZAPISY NA WYJAZDY - prosimy przesyłać na maila: biuro@szkola-motocyklistow.pl
                                                (w wiadmości podać Imie i Nazwisko + model motocykla + ilość osób+ nr kontaktowy)


Wyjazd pilotowany przez
MSM MAŁOPOLSKA


TOR MOTOCYKLOWY w Krakowie 19.01.2014

Rok 2015 znowu niesie nowe możliwości. Kolejny raz będzie można oddać głosy w ramach budżetu obywatelskiego w dniach pomiędzy 20 - 28 czerwca 2015r.  W ubiegłorocznym głosowaniu jesiennym przez internet zagłosowało 59 119 osób, a w lokalach wyborczych 8201 osób. Frekwencja wyniosła zatem 10%, co jest wynikiem dosyć zadawalającym mając na uwadze fakt, iż mało kto wiedział o tym głosowaniu. Tym razem liczymy, że będzie Was jeszcze więcej!

Krakowski obiekt został starannie zaprojektowany przez zespół specjalistów działający przy Stowarzyszeniu MotoAutostrada z Krakowa i ma spełniać dwie funkcje, zarówno jako tor szkoleniowy dla motocyklistów i motodrom samoochodowy z możliwością szkoleń techniki jazdy jako ośrodek doskonalenia techniki jazdy.

Projekt widnieje pod nazwą: Tor motocyklowo-samochodowy w Krakowie wraz z krótkim opisem „Budowa obiektu dedykowanego motocyklistom oraz kierowcom samochodów chcącym podnosić swoje umiejętności jazdy w bezpiecznych warunkach oraz służący, jako miejsce spotkań i wydarzeń o charakterze motoryzacyjnym na działce 25/2 obr. 26 j. ewid. Podgórze”
To nasza druga szansa!
Wzorem Wałbrzycha "Moto Park Wałbrzych" projekt wygrał za drugim razem - my też potrafimy.

Założenia...

Bardzo istotne jest to że obiekt zgodnie ze założeniami i za poparciem mieszkańców będzie służył nam wszystkim oraz co najważniejsze nie zostanie on nigdy skomercjalizowany. Będzie zatem własnością wspólną.

Obiekt ma służyć motocyklistom którzy chcą w bezpiecznych warunkach podnosić swoje umiejętności, stunterom, wszystkim chcącym sprawdzić się na 125–ce zanim wyjadą na ulicę, także kierowcom jeżdżącym samochodami w sposób nie do końca akceptowany na drogach publicznych i wielu innym.

Obiekt szczególnie dedykowany jest dla kierowców już posiadających uprawnienia, choć powinien również służyć jako swoisty poligon dla studentów i naukowców krakowskich uczelni technicznych.

Istotą projektu jest jego powszechna dostępność dla obywateli, co oznacza niewielką odpłatność (lub jej brak) oraz funkcję placu treningowego dla szkolenia w celu zdobywania uprawnień prawa jazdy.

Tor w Krakowie to same zalety:
- będzie miejsce do poprawiania umiejętności bez ryzyka
- obiekt dostępny dla każdego
- bezpieczniejsze krakowskie ulice
- spokojniejsze osiedla, wolne od fanów motoryzacji sprawdzających swoje umiejętności i pojazdy
- to nowe miejsce spotkań dla fanów motoryzacji, z dala od osiedli i centrum miasta
- to miejsce będące służyć testom dla uczelni i centrów badawczych
- wzrost prestiżu miasta "TOR KRAKÓW"

 

  JAK GŁOSOWAĆ? 

Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa, który w dniu głosowania ma ukończone 16 lat.
Uwaga! Mieszkaniec, to osoba, która mieszka w Krakowie, ale nie musi być zameldowana, czyli dotyczy to np. wszystkich studentów oraz osoby wynajmujące mieszkanie w Krakowie nieposiadające meldunku.
Głosować będzie można na dwa sposoby: przez internet lub tradycyjnie w punktach do głosowania jakie uruchomi każda dzielnica.

Uwaga! Głosować można tylko jeden raz! Jeśli system rozpozna użycie tego samego numeru pesel więcej niż 1 raz usunie wszystkie głosy przypisane dla tego numeru pesel.

Aby głos był ważny na karcie do głosowania trzeba rozdysponować wszystkie swoje punkty w obu kategoriach, czyli trzeba zagłosować na projekty miejskie i dzielnicowe.

W tym roku oddamy głos na 3 różne pojekty ogólnomiejskie oraz 3 różne projekty dzielnicowe, przyznając najwyżej ocenianemu projektowi 3 punkty, dalej kolejnemu 2 punkty i 1 punkt wybranemu jako trzeci w naszej ocenie. W sumie oddajemy 6 głosów - wyróżniając po 3 najciekawsze projekty!

Głosując na projekty dzielnicowe - dokonujemy wyboru wszystkich 3 projektów w ramach jednej dzielnicy i powinniśmy być jej mieszkańcem.

Takie głosowanie, nazywa się preferencyjnym i powoduje, że głosujący powinien też poznać inne pomysły mieszkańców oraz zabezpiecza przed „lokalnymi patriotyzmami”

Nasz propozycja:

Oddajemy 3 punkty na nasz główny projekt i 2 na kolejny projekt złożony przez motocyklistów:
"Kraków Przyjazny Motocyklistom - Bezpieczeństwo i Rywalizacja 2015"

 Głosowanie już w dniach 20 czerwca - 28 czerwca 2015 
 na www.budzet.krakow.pl 

 

www.szkola-motocyklistow.pl 

[ poprzednia| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | następna ]

Partnerzy
Motorsimo