home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Aktualności

Strona główna > Aktualności
TOR MOTOCYKLOWY w Krakowie 19.01.2014

Rok 2015 znowu niesie nowe możliwości. Kolejny raz będzie można oddać głosy w ramach budżetu obywatelskiego w dniach pomiędzy 20 - 28 czerwca 2015r.  W ubiegłorocznym głosowaniu jesiennym przez internet zagłosowało 59 119 osób, a w lokalach wyborczych 8201 osób. Frekwencja wyniosła zatem 10%, co jest wynikiem dosyć zadawalającym mając na uwadze fakt, iż mało kto wiedział o tym głosowaniu. Tym razem liczymy, że będzie Was jeszcze więcej!

Krakowski obiekt został starannie zaprojektowany przez zespół specjalistów działający przy Stowarzyszeniu MotoAutostrada z Krakowa i ma spełniać dwie funkcje, zarówno jako tor szkoleniowy dla motocyklistów i motodrom samoochodowy z możliwością szkoleń techniki jazdy jako ośrodek doskonalenia techniki jazdy.

Projekt widnieje pod nazwą: Tor motocyklowo-samochodowy w Krakowie wraz z krótkim opisem „Budowa obiektu dedykowanego motocyklistom oraz kierowcom samochodów chcącym podnosić swoje umiejętności jazdy w bezpiecznych warunkach oraz służący, jako miejsce spotkań i wydarzeń o charakterze motoryzacyjnym na działce 25/2 obr. 26 j. ewid. Podgórze”
To nasza druga szansa!
Wzorem Wałbrzycha "Moto Park Wałbrzych" projekt wygrał za drugim razem - my też potrafimy.

Założenia...

Bardzo istotne jest to że obiekt zgodnie ze założeniami i za poparciem mieszkańców będzie służył nam wszystkim oraz co najważniejsze nie zostanie on nigdy skomercjalizowany. Będzie zatem własnością wspólną.

Obiekt ma służyć motocyklistom którzy chcą w bezpiecznych warunkach podnosić swoje umiejętności, stunterom, wszystkim chcącym sprawdzić się na 125–ce zanim wyjadą na ulicę, także kierowcom jeżdżącym samochodami w sposób nie do końca akceptowany na drogach publicznych i wielu innym.

Obiekt szczególnie dedykowany jest dla kierowców już posiadających uprawnienia, choć powinien również służyć jako swoisty poligon dla studentów i naukowców krakowskich uczelni technicznych.

Istotą projektu jest jego powszechna dostępność dla obywateli, co oznacza niewielką odpłatność (lub jej brak) oraz funkcję placu treningowego dla szkolenia w celu zdobywania uprawnień prawa jazdy.

Tor w Krakowie to same zalety:
- będzie miejsce do poprawiania umiejętności bez ryzyka
- obiekt dostępny dla każdego
- bezpieczniejsze krakowskie ulice
- spokojniejsze osiedla, wolne od fanów motoryzacji sprawdzających swoje umiejętności i pojazdy
- to nowe miejsce spotkań dla fanów motoryzacji, z dala od osiedli i centrum miasta
- to miejsce będące służyć testom dla uczelni i centrów badawczych
- wzrost prestiżu miasta "TOR KRAKÓW"

 

  JAK GŁOSOWAĆ? 

Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa, który w dniu głosowania ma ukończone 16 lat.
Uwaga! Mieszkaniec, to osoba, która mieszka w Krakowie, ale nie musi być zameldowana, czyli dotyczy to np. wszystkich studentów oraz osoby wynajmujące mieszkanie w Krakowie nieposiadające meldunku.
Głosować będzie można na dwa sposoby: przez internet lub tradycyjnie w punktach do głosowania jakie uruchomi każda dzielnica.

Uwaga! Głosować można tylko jeden raz! Jeśli system rozpozna użycie tego samego numeru pesel więcej niż 1 raz usunie wszystkie głosy przypisane dla tego numeru pesel.

Aby głos był ważny na karcie do głosowania trzeba rozdysponować wszystkie swoje punkty w obu kategoriach, czyli trzeba zagłosować na projekty miejskie i dzielnicowe.

W tym roku oddamy głos na 3 różne pojekty ogólnomiejskie oraz 3 różne projekty dzielnicowe, przyznając najwyżej ocenianemu projektowi 3 punkty, dalej kolejnemu 2 punkty i 1 punkt wybranemu jako trzeci w naszej ocenie. W sumie oddajemy 6 głosów - wyróżniając po 3 najciekawsze projekty!

Głosując na projekty dzielnicowe - dokonujemy wyboru wszystkich 3 projektów w ramach jednej dzielnicy i powinniśmy być jej mieszkańcem.

Takie głosowanie, nazywa się preferencyjnym i powoduje, że głosujący powinien też poznać inne pomysły mieszkańców oraz zabezpiecza przed „lokalnymi patriotyzmami”

Nasz propozycja:

Oddajemy 3 punkty na nasz główny projekt i 2 na kolejny projekt złożony przez motocyklistów:
"Kraków Przyjazny Motocyklistom - Bezpieczeństwo i Rywalizacja 2015"

 Głosowanie już w dniach 20 czerwca - 28 czerwca 2015 
 na www.budzet.krakow.pl 

 

www.szkola-motocyklistow.pl 

Polskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Motocyklistów - zawiązane! 14.04.2013

Towarzystwo niepełnosprawnych motocyklistów istniało już od paru lat i skupiało osoby pochłonięte pasją motocyklową wokół portalu internetowego "JEDNANOGA.PL" 
link: http://jednanoga.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=4

Po wielu trudach udało się w roku 2013 zawiązać ogólnopolskie stowarzyszenie. Celem działalności stowarzyszenie jest przede wszystkim pomoc osobom niepełnosprawnym w spełnianiu motocyklowej pasji.

Stowarzyszenie skupia wyłącznie wolontariuszy, a działalność stowarzyszenia ma charakter organizacji NON-PROFIT, stowarzyszenie nie ma na celu osiągania żadnych zysków.

Podczas zebrania założycielskiego wybrano zarząd stowarzyszenia w skłąd którego weszli zasłużeni dla towarzystwa, pełni pomysłów i optymizmu ludzie związani od lat z motocyklami.

Prezesem został Arkadiusz Tomasiak, inicjator i organiazator całego przedsięwzięcia.

Wiceprezesostwo w stowarzyszeniu objęli Maciej Banaszek i Paweł Kiliański, oboje niepełnosprawni i mogący być wzorem dla pełnosprawnych, bo żyjący bardzo aktywnie i zarażający energią wszystkich wokół!

Członkami założycielami stowarzyszenia są osoby związane ze środowiskiem motocyklowym, działacze i ludzie z bogatym doświadczniem zarówno tym motocyklowym , jak i po prostu życiowym.

Zachęcamy do włączenia się w pomoc i działalność w nowo powstałym już oficjalnym POLSKIM STOWARZYSZENIU NIEPEŁNOSPRAWNYCH MOTOCYKLISTÓW. Członkami stowarzyszenia mogą być również osoby pełnosprawne, każdy kto chce pomagać i działać razem z PSNM.

Zapraszamy więc Wszystkich chętnych do współnego działania :)


[ poprzednia| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | następna ]

Partnerzy
Motorsimo