home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Aktualności

Strona główna > Aktualności
Polskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Motocyklistów - zawiązane! 14.04.2013

Towarzystwo niepełnosprawnych motocyklistów istniało już od paru lat i skupiało osoby pochłonięte pasją motocyklową wokół portalu internetowego "JEDNANOGA.PL" 
link: http://jednanoga.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=4

Po wielu trudach udało się w roku 2013 zawiązać ogólnopolskie stowarzyszenie. Celem działalności stowarzyszenie jest przede wszystkim pomoc osobom niepełnosprawnym w spełnianiu motocyklowej pasji.

Stowarzyszenie skupia wyłącznie wolontariuszy, a działalność stowarzyszenia ma charakter organizacji NON-PROFIT, stowarzyszenie nie ma na celu osiągania żadnych zysków.

Podczas zebrania założycielskiego wybrano zarząd stowarzyszenia w skłąd którego weszli zasłużeni dla towarzystwa, pełni pomysłów i optymizmu ludzie związani od lat z motocyklami.

Prezesem został Arkadiusz Tomasiak, inicjator i organiazator całego przedsięwzięcia.

Wiceprezesostwo w stowarzyszeniu objęli Maciej Banaszek i Paweł Kiliański, oboje niepełnosprawni i mogący być wzorem dla pełnosprawnych, bo żyjący bardzo aktywnie i zarażający energią wszystkich wokół!

Członkami założycielami stowarzyszenia są osoby związane ze środowiskiem motocyklowym, działacze i ludzie z bogatym doświadczniem zarówno tym motocyklowym , jak i po prostu życiowym.

Zachęcamy do włączenia się w pomoc i działalność w nowo powstałym już oficjalnym POLSKIM STOWARZYSZENIU NIEPEŁNOSPRAWNYCH MOTOCYKLISTÓW. Członkami stowarzyszenia mogą być również osoby pełnosprawne, każdy kto chce pomagać i działać razem z PSNM.

Zapraszamy więc Wszystkich chętnych do współnego działania :)


Egzaminy opłacone w 2012 - bez dopłat na wiosnę ! 21.02.2013

Ministerstwo Transportu zmienia wcześniejsze ustalenia w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu na prawo jazdy. W myśl poprawek WORD-y (w małopolsce MORD-y)  będą musiały zwrócić pobierane po 19 stycznia ponowne opłaty za egzamin praktyczny osób, które wcześniej nie zdały teorii (a były umówione na oba egzaminy). W przypadku motocyklistów, którzy zapłacili za obydwa egzaminy w roku poprzednim, ale nie zdążyli zdać z uwagi na odwołanie tych egzaminów spowodowane aurą zimową - opłaty dodatkowe nie mogą być pobierane.


Dotychczas osoba, która miała opłacony egzamin łączony i "oblewała" teorię, a miała w tym samym dniu wyznaczony egzamin praktyczny, by umówić się na kolejny egzamin musiała dopłacić do praktyki 50% stawki za egzamin. "Połówkowe" egzaminy zniknęły jednak wraz z wejściem w życie styczniowych zmian w branży i w takim przypadku zdający są zmuszani do opłacania 100% stawki za nowy egzamin.

Właśnie ukazał się projekt rozporządzenia zmieniający rozporządzenie z dn. 16 stycznia 2013 roku w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego.
Oczywiście NIE ZMIENIĄ SIĘ NOWE OPŁATY ZA EGZAMINY ! 
Jedynie nie będą musieli dopłacać Ci , którzy już opłacili egzamin w roku poprzednim!


Według zapisów projektu nowego rozporządzenia każdy, kto był umówiony w jednym terminie zarówno na egzamin teoretyczny, jak i praktyczny, a nie zda pierwszej części egzaminu, będzie mógł wyznaczyć kolejny termin bez jakichkolwiek dopłat za praktykę! Jedyną w takim przypadku opłatą obciążającą osobę zdającą będzie taksa za poprawkowy egzamin teoretyczny.

[ poprzednia| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | następna ]

Partnerzy
Motorsimo