Kurs doskonalenia jazdy (ODTJ)

Podstawy jazdy po zakrętach w praktyce kurs torowy L-1

Wspólnie z MSM Małopolska oraz MotoPark przygotowaliśmy dla Państwa szkolenie z podstaw techniki jazdy motocyklem szosowym w warunkach symulacji większych prędkości jakie występują podczas normalnej jazdy po drogach w zakresie 70-140 km/h. Tego jednak nie wytrenujesz na kursie nauki jazdy w szkole. Warto zatem zapoznać się poniższą ofertą przygotowującą jednocześnie do jazdy po obiektach sportowych.

Czy na tym szkoleniu będziesz trzeć łokciem i kolanem o asfalt w zakrętach?

Oby nie! … bo wjeżdżając pierwszy raz na tor – oznaczałoby to najpewniej początek kraksy..  Jednak nawet jeśliby Ci się udało to zrobić, to w jakim celu poza pozowaniem do zdjęcia? Tego właśnie się dowiesz i zdziwisz jak sprawnie można bez specjalnego pozowania jeździć po zakrętach każdym typem motocykla. Oczywiście każdy z tych typów będzie miał nieco inna granicę możliwości, którą właściciel motocykla winien znać.

Czy na takim szkoleniu musisz mieć motocykl sportowy i specjalne opony?

NIE! Szkolenie to jest poświęcone sztuce pokonywania zakrętów, zarówno podczas jazdy po krętych górskich drogach jak i dające podstawy jazdy po torze wyścigowym. Mogą w nim uczestniczyć nie tylko maszyny typu sportowego (supersport, czy superbike), ale wszystkie motocykle posiadające szosowe opony oraz taką konstrukcję, aby nadawały się do jazdy w większych pochyleniach. To znaczy, że ciężko będzie jedynie wielkim cruiser-om z oponami tylnymi w rozmiarach rządu szerokości 260-280. Jeśli zaś Twoja tylna zamyka się w 190 mm, to damy radę : )


Czy podczas szkolenia będziesz rywalizować z innymi uczestnikami?

Nie możemy do tego dopuścić. To szkolenia dla myślących głową i chcących jeździć pewniej, a nie najszybciej. Generalnie sport wiąże się z czasami, ale zawodnicy to wytrenowani jak maszyny ludzie. To szkolenie jest dopiero zaczątkiem jakiegokolwiek treningu, więc nie ma mowy o jakiejkolwiek grywalizacji podczas ćwiczeń. Skupiamy się na solidnych podstawach, pomagamy Ci znaleźć odpowiednią pozycję, poprawiamy złe nawyki, ale nie wywieramy absolutnie żadnej presji na uczestnikach szkolenia torowego, bo to tylko mogłoby doprowadzić do tragedii. Często żeby nauczyć, trzeba spowalniać, a ćwiczyć powtarzalność prawidłowych czynności, a to jest wyjściem do prędkości..
Także nie bójcie pupy! Będzie powoli!

Podstawy jazdy po torach i nie tylko.. 🏁

W Polsce nie jest ich wiele, ale gdzie byście nie pojechali to zasady są te same. Obecnie rozbudowuje się sieć obiektów nazywanych ODTJ – Ośrodkami Doskonalenia Techniki Jazdy, które są alternatywą dla sportowych torów. Są jak „orliki” dla piłkarzy, często o mniejszych rozmiarach, bez widowni, ale techniki się tu nauczysz i nie ma presji dużych prędkości do których zachęcają profesjonalne tory wyścigowe.

Na tym szkoleniu dowiesz się o zasadach panujących na torach niezależnie od rangi wydarzenia, poznasz flagi i ich znaczenie. Przećwiczymy to w praktyce.

To szkolenie to także sprawdzenie własnych ograniczeń, m.in. nauczysz się hamować z dużych prędkości oraz sprawdzisz swój czas reakcji przy najazdach na przeszkodę z różnymi prędkościami.

SZKOLENIE – ORGANIZACJA

Szkolenie poziomu pierwszego przeprowadzamy na ODTJ – MOTOPARK przy ul.Rzepakowej 4R w Krakowie, organizatorem jest zawsze MSM Małopolska. Nasze kursy realizujemy w godzinach popołudniowych w dniach tygodnia. Zastrzegamy sobie jedynie prawo do odwołania szkolenia w przypadku kiedy pogoda nie pozwalałaby na realizację ćwiczeń przewidzianych programem.

Wyposażenie motocyklisty na szkoleniu

  • pełny strój motocyklowy z protektorami łokci, kolan, kręgosłupa
  • buty motocyklowe
  • homologowany kask (norma ECE 22.05)
  • rękawice z protektorami
Motocykl uczestnika
  • sprawny technicznie z ważnymi badaniami
  • wydech mieszczący się w normach hałasu
  • jednośladowy
Koszty szkolenia

Cena tego szkolenia to –  590 zł*

* dla absolwentów KSM Riders –  rabatujemy 100 zł

NAJBLIŻSZE TERMINY:
– sezon 2021
terminy w przygotowaniu

ZAPISY I REZERWACJE

Rezerwacje miejsc i zgłoszenia – mailowo:

biuro@szkola-motocyklistow.pl