Kurs MOTO-REMIND

MOTO REMIND – kurs odświeżający
czyli powrót za stery po dłuższej przerwie w jeździe

KURS PRZYPOMINAJĄCY  – 10h praktyki

Szkolenie to jest przeznaczone dla osób, które miały długą przerwę w jeździe motocyklem, ale posiadają uprawnienia w postaci prawa jazdy i chcą po prostu bezpiecznie powrócić do jazdy motocyklem. Kurs jest zarówno dla tych z długoletnią przerwą, jak i tych którzy mając uprawnienia, a nawet maszyny w garażach mało co nimi jeździli.

MASZ PRAWO JAZDY A, ale nigdy nie jeździłeś..

To szkolenie również dla tych z Państwa, którzy po zdanym egzaminie na prawo jazdy nie mieli okazji zakupić motocykla, a więc nabyte umiejętności straciły już na czasie, a całe Państwa doświadczenie to zaledwie podstawowy kurs w szkole motocyklowej.

Proponowane przez nas szkolenie w stosunkowo krótkim czasie przypomni Państwu nabyte kiedyś umiejętności, odświeży obycie się z motocyklem oraz pozwoli przyzwyczaić się do motocykli nieco większych bo już w pojemnościach 500 ccm, czyli dosyć popularnych wśród często kupowanych na tzw. pierwsze moto.

Jak szkolimy motocyklistów powracających do hobby?

Kurs zawsze rozpoczynamy od przypomnienia podstawowych zasad jazdy i obsługi motocykla i następnie przechodzimy do serii ćwiczeń praktycznych. Trudność zadań i zwiększanie pojemności motocykla zależy od obserwowanego u Państwa progresu. Stosujemy zasadę od małego do większego co w praktyce daje niezwykłe rezultaty. Małymi krokami w szybki sposób zaczynacie Państwo panować w całkowicie zadowalający sposób na maszynami kolejnych klas pojemnościowych zaczynając od małych 125-tek, a kończąc na popularnych 200 kilogramowych 500-tkach.

hamowanie-ABS-moto
W planie szkolenia

• manewrowanie parkingowe
  • balans i równowaga w praktyce
  • techniki hamowania na wprost
  • technika hamowania na łuku
  • fizyka skrętu i techniki manewrowania jednośladem
  • omijanie przeszkody z różnych prędkości

Trening ten zawiera 10 godzin szkolenia na różnych motocyklach w pojemnościach od 125 – 250 -300 – 500 – 600 – 700 ccm i stanowi świetne wyjście do samodzielnej jazdy motocyklami wagi miejskiej i średniej. Ćwiczymy w bezpiecznych na specjalnie zabezpieczonych motocyklach oraz warunkach pod okiem doświadczonych motocyklistów zwracając uwagę na prawidłowe kształtowanie nawyków w zakresie techniki kierowania oraz całokształtu bezpiecznych zachowań.

„Julek” – nasz motocykl nr 1 (ulubieniec Pań 🙂

Czego wymagamy?

1. Posiadania stroju motocyklowego
2. Posiadania ważnych uprawnień kategorii A2 lub A
3. Dobrego nastroju 🙂

Czas i miejsce:

1. Szkolenie prowadzimy w czasie 5 spotkań po 2 godziny zajęć (w sumie 10 h po 60 min.)
2. Szkolenie na specjalnie przygotowanych i zabezpieczonych motocyklach w obszarze placu
manewrowego pod nadzorem instruktora motocyklowego.

Zapisy przyjmujemy przez cały tydzień mailowo lub telefonicznie w dniach pracy biura szkoły.

mail: biuro@szkola-motocyklistow.pl
tel:   +48 881 40 90 90