home e-mail Kanał RSS
Strona główna | Kim jesteśmy | Newsletter | Kontakt |
drukuj drukuj

Dlaczego my?

Strona główna > Dlaczego my?

O NAS / MISJA / POMYSŁ NA SZKOŁĘ / STANDARDY / SPRZĘT / DOŚWIADCZENIE / UPRAWNIENIA

Dla każdego z nas motocykle to pasja. I choć ciężko w to uwierzyć, do założenia szkoły nie pchała nas pogoń za pieniędzmi. Wszyscy jesteśmy czynni zawodowo i na codzień pracujemy w innych firmach oraz w innych branżach. Jesteśmy więc niezależni finansowo. A motocyklami żyjemy i każdą wolną chwilę staramy się spędzać na dwóch kołach.

Pomysł szkoły stricte motocyklowej narodził się w głowie już lata temu. I tak powoli zarażał wszystkich w koło. Aż pewnego późno letniego wieczora postanowiono wspólnie przejść od pomysłu do czynu. Po wielu niełatwych miesiącach, problemach formalnych, czasowych i finansowych udało się spełnić marzenie. Dzisiaj możemy się pochwalić klimatycznym biurem, niezłym wyposażeniem dydaktycznym, własnym parkiem maszyn z placem manewrowym i przede wszystkim nietuzinkową kadrą ;-)Nasza misja

Założenie było proste i jakże oczywiste: kłaść duży nacisk na wyszkolenie przyszłych motocyklistów. Zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. Przy okazji wpajając ogólnie pojętą kulturę na drodze, o której tak wielu zapomina. Chcemy aby nasi kursanci nie tylko bezproblemowo zdali egzamin państwowy, ale też ten późniejszy i trudniejszy - na drodze. Żeby potrafili jeździć bezpiecznie, sprawnie i kulturalnie a przy tym by czerpali z jazdy przyjemność.
Nie zapominamy również o osobach chcących doskonalić swoje umiejętności, czy po długiej przerwie powrócić do motocykla. Wiemy też że wiele osób jeżdżących na motocyklach jest po prostu samoukami i niestety często rozwijając się mają problemy wynikające z drobnych błędów "niemowlęcych" które nigdy nie zostały wyeliminowane, bo nigdy nie korzystali z porad instruktora, czy usług szkoły techniki jazdy.

Zastanawiasz się czy sprostasz?
To przeczytaj artykuł  "Trudna decyzja..."


21 powodów ZA NAMI i przeważających nad konkurencją:

 1. Szkoła istnieje od lat na rynku i byliśmy pierwszą szkołą stricte motocyklową w Krakowie
  Specjalizujemy się wyłącznie w szkoleniach motocyklowych jako jedni z nielicznych w Polsce!
 2. Każdy instruktor ma min. 10 lat stażu w jeździe motocyklami.
 3. Szkoleniowcy mają uprawnienia instruktora techniki jazdy (zaawansowany instruktor)
 4. Szkoła organizuje kursy doskonalenia jazdy w terenie (równolegle z kursem na kat.A)
 5. Mamy od lat wysoką zdawalność za 1 razem na egzaminach państwowych
  (od sezonu 2017 - możesz też zdawać na swoim motocyklu)
 6. Plac szkoleniowy tylko dla motocyklistów przystosowany dla wszystkich zadań egzaminacyjnych i nie jeżdżą tam samochody nauki jazdy tzw. "L-ki", które przeszkadzają w nauce. Zobacz to!
 7. Szesnaście motocykli szkoleniowych w różnych pojemnościach w tym motocykle identyczne jak na egzaminie państwowym.Jest czym się uczyć i zdobywać doświadczenie na różnych maszynach.
 8. Instruktorzy szkolą w ruchu miejskim na motocyklach jadąc obok kursanta.
 9. Stosujemy nowoczesną i renomowaną komunikację bezprzewodową w kaskach
 10. Sala wykładowa jest klimatyzowana i do dyspozycji barek kawowy dla klientów
 11. Dla kursantów mamy atestowane kaski we wszystkich rozmiarach
 12. Udostępniamy tez homologowane ochraniacze na kolana i łokci
 13. Poważnie i profesjonalnie traktujemy zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadza licencjonowani ratownicy motocyklowi lub lekarze - motocykliści
 14. Posiadamy program i plan szkolenia, nie ma chaosu, zajęcia opracowane są metodycznie i program zawiera wszystkie istotne zagadnienia dla motocyklistów:
  Tematyka zajęć zawiera m.in:
  • powtórzenie najważniejszych zasad RD
  • omówienie najnowszych zmian w prawie drogowym
  • zarys budowy motocykli
  • rodzaje motocykli
  • przeznaczenie motocykli
  • zasady właściwego doboru maszyny
  • frakcje motocyklowe
  • taktyka jazdy
  • technika kierowania
  • rozwój techniki motocyklowej
  • zasady doboru stroju ochronnego
  • odzież ochronna, rodzaje kasków,
  • odzież tekstylna i skórzana, membrany,
  • protektory ochronne, buty, rękawice,
  • eksploatacja motocykli
  • zajęcia z ratownikiem medycznym
 15. W cenie szkolenia: komplet materiałów szkoleniowych
 16. Zajęcia prowadzone są przez motocyklistów dla motocyklistów, nie ma nic o kat. B
 17. Nie owijamy w bawełnę - uświadamiamy jak niebezpieczne jest to hobby, jednakże intensywne szkolenie przygotowuje Państwa nie tylko do egzaminu ale przede wszystkim do samodzielnej jazdy. Wszystko co zobaczysz ma później uchronić Ciebie przed wypadkiem i tzw. "pechem.."
 18. Nauka przebiega w typowo motocyklowej, przyjaznej atmosferze :)
 19. Naszym absolwentom pomagamy w doborze i zakupie motocykli!
 20. Cena szkolenia - jest śmieszna!*  Dobry kask kosztuje od 1500 zł wzwyż! Po Naszym kusie będziecie Państwo to rozumieć, a dzięki wiedzy zaoszczędzicie parę tysięcy i dużo zdrowia!
  *sprawdzając ceny konkurencji zobacz jak wyglądają ich szkoły, place manewrowe, sprzęt oraz instruktorzy :)

  W sezonie 2019 podobnie jak w przełomowym 2013 kiedy to zmieniły się przepisy o szkoleniu motocyklistów nadal mało która szkoła spełnia wymogi i jest w stanie sprostać szkoleniu motocyklistów zgodnie z nowymi założeniami programowymi. Problemem jest nadal odpowiednia infrastruktura, ale przede wszystkim kadra szkoleniowców i umiejętność nauczenia. Instruktor typu "Pan Marian z wąsem" który pamięta czasy Wsk i MZ-tki, bo niczym innym nie jeździł - nie jest w stanie już nikogo bezpiecznie wyszkolić. Egzaminy dla kategorii A2 i A - przeprowadza się obecnie na nowoczesnych i silnych motocyklach o pojemnościach 650-700 ccm, ważących ponad 200 kg i rozpędzających się w około 3-4 sek. do 100km/h.  Wyszkolenie osoby i przygotowanie do egzaminu na takim motocyklu to nie jest proste zadanie i wymaga dużego doświadczenia oraz umiejętności instruktora.
  Ci, którzy zdawali egzaminy motocyklowe w latach poprzednich - nie moga się w żaden sposób porównywać z tymi którym przyjdzie zdawać w sezonie obecnym. Teraz to prawdziwy egzamin i na konkretnej maszynie. Jednak coś za coś .... teraz będziecie umieli jeszcze więcej!
  Żarty się skończyły. Szukajcie tylko najlepszych szkół !

 21. Szkoląc się u nas - zyskujesz zniżki u naszych partnerów i poznajesz wielu ciekawych ludzi : )
 22. Naszym obsolwentom oferujemy system ISR-M do motocykli wraz z montażem w naszej stacji obsługi - o szczegółach przeczytasz tu... klinkij w link SYSTEM SOS dla motocykli
    

  Zobacz PLAC MANEWROWY (kliknij tu...)
Partnerzy
Motorsimo