Kurs Drogowy

Zakrętowy Kurs Drogowy

W ramach uzupełnienia szkoleń podstawowych Krakowska Szkoła Motocyklistów oferuje swoim absolwentom i nie tylko – szkolenie w formie wycieczki dla początkujących motocyklistów. Każdy uczestnik wyjazdu jest objęty zainteresowaniem podróżującego z nami instruktora. W trakcie całego dnia indywidualnie można konsultować się z instruktorem i udoskonalać swoją pozycję na motocyklu oraz wypróbowywać techniki skręcania korzystając z krętych dróg jakich na trasie nie zabraknie. Nasz wyjazd to świetna zabawa, ale też okazja to doskonalenia umiejętności jazdy.

Szkolenie odbywa się najczęściej w Niedzielę – z Krakowa wyjeżdżamy o 9:00 i już w południe jesteśmy na słowackich winklach 🙂 Trasa przejazdu jest dość zróżnicowana tak pod względem charakteru, jak i oferowanych widoków. Obok łagodnych łuków będą też bardzo ostre serpentyny i strome podjazdy. Bardzo mały natężanie ruchu samochodowego daje niesamowite możliwości do treningu jazdy i wpadnięcia w rytm zakrętów co umożliwi Wam także samoocenę zdobytych umiejętności i ugruntuje przyswojoną technikę jazdy.

Nasze wyjazdy umilamy Sobie postojami na stacjach i delektowaniem się dobra kawą jak na moto-turystów przystało.  W tym czasie udzielamy przydatnych wskazówek, przypominamy najważniejsze zasady techniki jazdy oraz dyskutujemy o sprzętach na jakich podróżują uczestnicy. Podczas jazdy staramy się wychwycić błędy Uczestników o których Wam mówimy, ale jest miło 🙂

Tematyka wyjazdów z pewnością zainteresuje każdego bikera planującego turystyczne wykorzystywanie motocykla i mamy nadzieję, że zainspiruje także Tych co nawet o tym nie myśleli.
Wyjazd ma charakter szkolenia gdzie w kilku etapach podajemy wiedzę i ćwiczymy:
  • jazdę w szyku zwartym z kapitanami prowadzącym i zamykającym (komendy)
  • jazdę po krętej drodze górskiej w stylu turystycznym (linia jazdy)
  • omawiamy zasady jazdy z pasażerem (pozycja, chwyt, hamowanie)

Powrót najczęściej to godzina 19:00 – 20:00 już w Krakowie.

ORGANIZACJA:

Grupa:
Wyjazdy organizujemy cyklicznie po zebraniu grupy 6 motocykli.
Możesz jechać z pasażerem o ile masz już na tyle doświadczenia.

Wymagamy:
– sprawnego motocykla z ważnym badaniem technicznym
– posiadania prawa jazdy kat. A lub A2
– posiadania kompletnego stroju motocyklowego
– pasażer także musi posiadać cały strój motocyklowy
– motocykl o pojemności minimum 500 ccm

Koszty własne:
– ok. 10-15 Euro (obiadek)
– ok. 150 -200 zł  (koszty paliwa – tankujemy w Polsce)

ZAPISY I INFORMACJE – MAILOWO:

biuro@szkola-motocyklistow.pl

Zdecydowanych prosimy o podanie takich danych jak: