Kursy i szkolenia

Kursy i szkolenia motocyklowe

KSM RIDERS KRAKÓW

Kurs kategorii A

Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii A, które uprawnia do kierowania motocyklami bez żadnych ograniczeń. To najwyższa kategoria motocyklowa. Nasze szkolenia prowadzimy od 17 lat, jesteśmy pierwszą szkołą motocyklową na południu Polski jaka powstała, specjalizujemy się wyłącznie w szkoleniach motocyklistów i co roku nasze kursy są uzupełniane o najnowszą, współczesną wiedzę i trendy metodyczne. Mamy nadzieję, że szukając najlepszego z najlepszych szkoleń trafiliście właśnie tu i nasza oferta spotka się w Państwa zainteresowaniem.

Kurs kategorii A2

Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii A2, które uprawnia do kierowania motocyklami o mocy silnika nieprzekraczającej 35 kW (47KM) oraz stosunku mocy do masy własnej motocykla nie większym niż 0,2 kW/kg. To w większości popularne „500”-tki (jak np. Honda CB500). Jednak prosimy zauważyć, że ograniczana moc dotyczy maksymalnej, nie jest w tego typu maszynach ograniczany moment obrotowy, zatem to bardzo szybkie motocykle od 0-100 km/h mało czym się różnią od motocykli wyższej kategorii. Kurs niczym nie różni się od kategorii A, jedyną zmienną jest motocykl na egzaminie który jest zablokowany do mocy 35kW.

Kurs Drogowy

W ramach uzupełnienia szkoleń podstawowych Krakowska Szkoła Motocyklistów oferuje swoim absolwentom i nie tylko – szkolenie w formie wycieczki dla początkujących motocyklistów. Każdy uczestnik wyjazdu jest objęty zainteresowaniem podróżującego z nami instruktora. W trakcie całego dnia indywidualnie można konsultować się z instruktorem i udoskonalać swoją pozycję na motocyklu oraz wypróbowywać techniki skręcania korzystając z krętych dróg jakich na trasie nie zabraknie. Nasz wyjazd to świetna zabawa, ale też okazja to doskonalenia umiejętności jazdy.

Kurs MOTO-REMIND

Szkolenie to jest przeznaczone dla osób, które miały długą przerwę w jeździe motocyklem, ale posiadają uprawnienia w postaci prawa jazdy i chcą po prostu bezpiecznie powrócić do jazdy motocyklem. Kurs jest zarówno dla tych z długoletnią przerwą, jak i tych którzy mając uprawnienia, a nawet maszyny w garażach mało co nimi jeździli. To szkolenie również dla tych z Państwa, którzy po zdanym egzaminie na prawo jazdy nie mieli okazji zakupić motocykla, a więc nabyte umiejętności straciły już na czasie, a całe Państwa doświadczenie to zaledwie podstawowy kurs w szkole motocyklowej.

Kurs skuterowy 125 ccm

W Polsce od 2014 roku kierowcy posiadający od minimum 3 lat prawo jazdy kategorii B mogą korzystać z jednośladów typu skuter lub motocykl klasy pojemnościowej 125 ccm. Kurs ten przygotowuje do bezpiecznego poruszania się motocyklami klasy (kat.A1), które uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności silnika nieprzekraczającej 125 cm3 oraz mocy silnika nieprzekraczającej 11 kW (15 KM) oraz stosunku mocy do masy własnej nie większym niż 0,1 kW/kg.

Kurs doskonalenia jazdy (ODTJ)

Wspólnie z MSM Małopolska oraz MotoPark przygotowaliśmy dla Państwa szkolenie z podstaw techniki jazdy motocyklem szosowym w warunkach symulacji większych prędkości jakie występują podczas normalnej jazdy po drogach w zakresie 70-140 km/h. Tego jednak nie wytrenujesz na kursie nauki jazdy w szkole. Warto zatem zapoznać się poniższą ofertą przygotowującą jednocześnie do jazdy po obiektach sportowych.

Kurs 12h przed egzaminem

Kurs ten został przygotowany dla osób będących po kursie podstawowym, ale jeszcze przed egzaminem państwowym, które jeszcze nie opanowały zadań egzaminacyjnych w stopniu umożliwiającym ich zaliczenie za pierwszym razem. Kurs ten zalecany jest każdemu kto miał przerwę dłuższą niż 3 miesięczną pomiędzy ostatnim szkoleniem, a wyznaczonym egzaminem państwowym. Wymagamy także odbycia tego szkolenia dla osób które nie są naszymi absolwentami, a chcą doskonalić swoje umiejętności jazdy motocyklem pod naszym okiem, gdyż musimy mieć czas na obserwację ewentualnych przyczyn błędów oraz ich eliminację.

Szkolenia na prawo jazdy kat.A oraz A2 są 3 etapowe (od małego motocykla – do dużego) Uczymy stosując zasadę stopniowania trudności, co jest gwarancją bezpieczeństwa i Państwa sukcesu.