Dopasowani do każdego

Formy nauki – Teoria Motocyklowa

Szkolenie teoretyczne realizowane jest w dwóch wariantach organizacyjnych:

KURS WIECZOROWY 2024

To szkolenie odbywa się w dniach roboczych tygodnia pracy.

START – zawsze w czwartki o 18:00
5 modułów (5 spotkań) STACJONARNYCH

Kurs startuje zawsze w czwartki o godzinie 18:00, kolejne zajęcia są już w piątek i dalej w poniedziałek, wtorek i środę (w sumie 5 spotkań) Zajęcia odbywają się zazwyczaj w godzinach od 18:00 do 21:30 i spotkania są o tematyce stricte motocyklowej prowadzone przez czynnych motocyklistów dla przyszłych motocyklistów. Uczestnikami zajęć są tylko kandydaci na motocyklistów z konkretnej grupy szkoleniowej. Nie łączymy uczestników z innych kategorii czy nawet innych szkół jak robią to inne dużo tańsze podmioty. Jest kameralnie oraz merytorycznie. W tym sezonie nie prowadzimy już szkoleń on-line, gdyż nasze doświadczenia wskazują, że była to mało efektywna forma. Ludzie muszą się spotykać, bo inaczej stają się aspołeczni, leniwi oraz brak im motywacji. Zapraszamy zatem na bardzo fajny kurs, bo stacjonarny!

W czasie zajęć są przerwy, a do dyspozycji jest barek kawowy i palarnia przed budynkiem.

To szkolenie najczęściej wybierają osoby na co dzień pracujące w godzinach przedpołudniowych.

KURS WEEKENDOWY 2024

To szkolenie odbywa się w weekendy!

START – sobota o 9:00
4 moduły (4 spotkania) STACJONARNE

Kurs startuje zawsze w sobotę o godzinie 9:00, kolejne zajęcia są już niedzielę. Łącznie 4 dni czyli dwa weekendy następujące po sobie. Podobnie jak na kursie wieczorowym tematyka zdominowana jest motocyklowymi zagadnieniami, a prowadzący zajęcia to doświadczeni oraz aktywni motocykliści . To szkolenie jest naszym zdaniem o tyle fajniejsze że odbywa się za dnia i uczestnicy nie są tak padnięci jak na wieczorowych zajęciach, stąd też spotkania trwają dłużej, ale są tylko cztery. Zazwyczaj uczymy się od 9:00 rano do około 14:30.

W czasie zajęć są przerwy, a do dyspozycji jest barek kawowy i palarnia. Integracja w cenie : )

To szkolenie najczęściej wybierają osoby na co dzień pracujące w różnych godzinach lub po prostu chcące mieć wolne popołudnie. Zaletą szkolenia jest dobrze wykorzystany weekend.

Po zaliczonej części teoretycznej uczysz się z materiałów i rozpoczynasz praktyki w szkole. Musisz przed zapisaniem się uzyskać profil PKK! Można też zrobić przerwę przed przystąpieniem do praktyki. Można nawet odbyć tylko teorię w naszej szkole, a praktyki kontynuować w innej placówce szkoleniowej na terenie kraju. Koszt części teoretycznej i jednocześnie opłaty rezerwacyjnej wynosi 1600 zł , bez względu na rodzaj wybranego szkolenia.

Odbycie zajęć z wiedzy motocyklowej jest u nas obowiązkowe, pomimo że nie wymagane przepisami. Podobnie wymagamy od Klientów posiadania prawa jazdy kategorii B. Zajęcia obejmują również omówienie przepisów, zmian w PoRD i zasad ruchu, ale na poziomie już jeżdżącego kierowcy, a zatem wymagamy posiadania uprawnień minimum kategorii B.

Dlaczego inne szkoły nie organizują teorii? – więcej przeczytasz tu .. kliknij ..

W sezonie 2024 część praktyczna jest bardzo zindywidualizowana. Na terminy zajęć umawiacie się Państwo indywidualnie z wybranym instruktorem prowadzącym.  Liczba miejsc na pełne kursy podstawowe jest ograniczona do max. 12 osób, tak żeby nie było kolejek, a Każdy Klient ma możliwość ukończenia kursu praktycznego nawet w 4-5 tygodni od jego rozpoczęcia pod warunkiem, że przyswaja umiejętności zgodnie z przewidywanym planem : ) Jazdy dodatkowe można kupować w innych szkołach, nie zmuszamy i nie ograniczamy Klientów tylko do naszej placówki, gdyż czasem warto mieć porównanie. Oczywiście zawsze cieszymy się kiedy Klient do nas przychodzi na cały kompletny kurs, bo zapewnia to ciągłość procesu szkolenia danej osoby i wymiany informacji o  jej postępach dla korekty metodyki o ile zachodzi taka potrzeba. Mamy tu duże doświadczenie, więc możecie się zdać na nas.

SEZON 2024 – zapisuj się już!
Nabór tylko do czerwca..

Każdego roku świadomie zmniejszamy liczbę Klientów, żeby mieć coraz więcej czasu zarówno dla osób które kupiły u nas szkolenie, ale i po to żeby instruktor nie pracował ponad siły. Osoby ogarnięte zawsze zapisują się maksymalnie do czerwca, bo i po co komu prawo jazdy motocyklowe na jesień. Największy sens ma nabór wiosenny..  Kurs robisz wtedy wiosną i latem, egzamin zdajesz do końca sierpnia.. , a później już tylko zakup motocykla i samodzielna jazda.
Szkolenie praktyczne w sezonie 2024 potrwa do końca września, ale nabór na kursy podstawowe organizujemy tylko wiosną. Zachęcamy zatem do zapisów na początku sezonu!