Dlaczego my?

Motocykliści, Twórcy szkoły

Kim jesteśmy?

Krakowska Szkoła Motocyklistów to najstarsza szkoła o profilu stricte motocyklowym. Szkołę stworzyliśmy lata temu zauważywszy poważne braki w edukacji motocyklistów i dyletanctwo szkół nauki jazdy w temacie szkoleń motocyklistów. Kształcenie motocyklistów traktujemy jak pewnego rodzaju misję. Jeżdżąc po całym świecie na dwóch kołach mamy porównanie poziomu umiejętności motocyklistów i zachowań kierowców na drogach. Wiemy, że można zmienić niekorzystny wizerunek motocyklistów i wiemy do czego dążyć układając programy szkolenia oraz jak wpajać prawidłowe nawyki techniki jazdy motocyklem.

  • Jakość
  • Wiedza
  • Zaufanie
  • Bezpieczeństwo

Lata temu zaczęliśmy jako pierwsi

Jesteśmy Najstarszą Szkołą Motocyklową w Krakowie

Szkolenia jakie oferujemy nie mają nic wspólnego ze zwykłym kursem prawa jazdy.

Większość z Państwa prawo jazdy od dawna posiada. Uczymy tego o czym nie pisze się w podręcznikach dla kierowcy. Wiedza jaką oferujemy to esencja wieloletnich doświadczeń w jeździe motocyklem, którą przekazujemy Państwu w nadziei ,że tak samo jak My pokochacie jazdę motocyklem i początkowo weekendowe hobby z czasem zamieni się w długoletnią pasję, którą będziecie kolejno zarażać Swoich znajomych. Chcemy także Swoim przykładem pokazać Państwu, że da się motocyklem jeździć żwawo i bezpiecznie przez długie lata oraz zupełnie nie zgodzić się z błędnym wizerunkiem „dawcy” , czy „warzywa”.

Nasza kadra

Instruktorzy KSM

Kadrę szkoły stanowią tylko doświadczeni, wyselekcjonowani motocykliści z pośród wielu chętnych do pracy w tym zawodzie. Każdy Nasz szkoleniowiec legitymuje się minimum 10 letnim doświadczeniem w jeździe motocyklami oraz kilkuletnim stażem w nauczaniu umiejętności jazdy jednośladem. Nie ma tu ludzi przypadkowych, nie ma też „leśnych dziadków” i „przemądrzałków” zatrudnionych tylko dlatego że mają uprawnienia, gdyż samo posiadanie papierka jeszcze nic nie mówi o umiejętnościach nauczania. Każdy instruktor ma ukończone dodatkowo kursy jazdy technicznej. Szkoląc się u Nas macie Państwo gwarancję, że uczeni będziecie właściwych zachowań, zgodnych z prawidłową techniką jazdy. Uczyć Was będą doświadczeni i czynni motocykliści, co zaowocuje szybkimi postępami i prawidłowym rozwojem właściwych umiejętności.

Dla każdego z nas motocykle to pasja. I choć ciężko w to uwierzyć, do założenia szkoły nie pchała nas pogoń za pieniędzmi. Wszyscy jesteśmy czynni zawodowo i na co dzień pracujemy w innych firmach, ale w powiązanych branżach. Jesteśmy więc niezależni finansowo. A motocyklami żyjemy i każdą wolną chwilę staramy się spędzać na dwóch kołach.

 

Pomysł szkoły stricte motocyklowej narodził się w głowie już lata temu. I tak powoli zarażał wszystkich w koło. Aż pewnego późno letniego wieczora postanowiono wspólnie przejść od pomysłu do czynu. Po wielu niełatwych miesiącach, problemach formalnych, czasowych i finansowych udało się spełnić marzenie. Dzisiaj możemy się pochwalić klimatycznym biurem, niezłym wyposażeniem dydaktycznym, największym w Krakowie parkiem maszyn z placem manewrowym i przede wszystkim nietuzinkową kadrą!

 

Zobacz też nasz PLAC DO NAUKI razem z TOREM kliknij tu .. 

No więc dlaczego my?

NASZA MISJA

Założenie było proste i jakże oczywiste: kłaść duży nacisk na wyszkolenie przyszłych motocyklistów. Zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. Przy okazji wpajając ogólnie pojętą kulturę na drodze, o której tak wielu zapomina. Chcemy aby nasi kursanci nie tylko bezproblemowo zdali egzamin państwowy, ale też ten późniejszy i trudniejszy – na drodze. Żeby potrafili jeździć bezpiecznie, sprawnie i kulturalnie a przy tym by czerpali z jazdy przyjemność.

Nie zapominamy również o osobach chcących doskonalić swoje umiejętności, czy po długiej przerwie powrócić do motocykla. Wiemy też że wiele osób jeżdżących na motocyklach jest po prostu samoukami i niestety często rozwijając się mają problemy wynikające z drobnych błędów „niemowlęcych” które nigdy nie zostały wyeliminowane, bo nigdy nie korzystali z porad instruktora, czy usług szkoły techniki jazdy.