Dlaczego my?

Motocykliści, Twórcy szkoły

Kim jesteśmy?

Krakowska Szkoła Motocyklistów to najstarsza szkoła o profilu stricte motocyklowym. Szkołę stworzyliśmy lata temu zauważywszy poważne braki w edukacji motocyklistów i dyletanctwo szkół nauki jazdy w temacie szkoleń motocyklistów. Kształcenie motocyklistów traktujemy jak pewnego rodzaju misję. Jeżdżąc po całym świecie na dwóch kołach mamy porównanie poziomu umiejętności motocyklistów i zachowań kierowców na drogach. Wiemy, że można zmienić niekorzystny wizerunek motocyklistów i wiemy do czego dążyć układając programy szkolenia oraz jak wpajać prawidłowe nawyki techniki jazdy motocyklem.

Lata temu zaczęliśmy jako pierwsi

logo szkola motocyklistowJesteśmy Najstarszą Szkołą Motocyklową w Krakowie

Szkolenia jakie oferujemy nie mają nic wspólnego ze zwykłym kursem prawa jazdy.

Większość z Państwa prawo jazdy od dawna posiada. Uczymy tego o czym nie pisze się w podręcznikach dla kierowcy. Wiedza jaką oferujemy to esencja wieloletnich doświadczeń w jeździe motocyklem, którą przekazujemy Państwu w nadziei ,że tak samo jak My pokochacie jazdę motocyklem i początkowo weekendowe hobby z czasem zamieni się w długoletnią pasję, którą będziecie kolejno zarażać Swoich znajomych. Chcemy także Swoim przykładem pokazać Państwu, że da się motocyklem jeździć żwawo i bezpiecznie przez długie lata oraz zupełnie nie zgodzić się z błędnym wizerunkiem „dawcy” , czy „warzywa”.

Nasza kadra

Instruktorzy KSM

Kadrę szkoły stanowią faktycznie jeżdżący motocykliści! Każdy Nasz szkoleniowiec jest ogarnięty, uśmiechnięty i posiada swój prywatny motocykl! Każdy też legitymuje się minimum 10 letnim doświadczeniem w jeździe motocyklami oraz kilkuletnim stażem w nauczaniu umiejętności jazdy jednośladem. Nie ma tu ludzi przypadkowych, nie ma też „leśnych dziadków” i „przemądrzałków” zatrudnionych tylko dlatego że mają uprawnienia. Nasi instruktorzy mają dodatkowo kursy jazdy technicznej oraz przeszkolenie pedagogiczne.  Szkoląc się u Nas macie Państwo gwarancję, że uczeni będziecie właściwych zachowań, zgodnych z prawidłową techniką jazdy. Uczyć Was będą doświadczeni i czynni motocykliści, ale też po prostu mili ludzie! To zaowocuje szybkimi postępami i prawidłowym rozwojem właściwych umiejętności.

Dla każdego z nas motocykle to pasja. I choć ciężko w to uwierzyć, do założenia szkoły nie pchała nas pogoń za pieniędzmi. Wszyscy jesteśmy czynni zawodowo i na co dzień większość z nas pracuje w innych firmach, ale w powiązanych branżach. Pieniądze nie były główną motywacją do zawodu instruktorskiego, bo to sezonowe zajęcie. Szkolimy tylko określoną liczbę osób rocznie, więc ilość miejsc i nabór ograniczamy do czerwca, ale czasem już w kwietniu mamy sprzedane wszystkie miejsca i to nam wystarcza, bo musimy też mieć czas sami pojeździć.
Motocyklami żyjemy i każdą wolną chwilę staramy się spędzać na dwóch kołach.

Pomysł szkoły stricte motocyklowej narodził się w głowie już lata temu i tak powoli zarażał wszystkich w koło. Pewnego późno letniego wieczora postanowiono wspólnie przejść od pomysłu do czynu. Po wielu niełatwych miesiącach, problemach formalnych, czasowych udało się spełnić marzenie. Dzisiaj po latach możemy się pochwalić klimatycznym biurem, niezłym wyposażeniem dydaktycznym, największym w Krakowie parkiem maszyn z profesjonalnym placem manewrowym oraz przede wszystkim nietuzinkową kadrą.

Zobacz też .. nasz PLAC DO NAUKI razem z TOREM kliknij tu .. 

Zobacz także.. Dlaczego nie konkurujemy ceną?kliknij tu .. 

No więc dlaczego my?

NASZA MISJA .. to uświadamiać Was!

Założenie było proste i jakże oczywiste: kłaść duży nacisk na wyszkolenie przyszłych motocyklistów. Zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. Przy okazji wpajając ogólnie pojętą kulturę na drodze, o której tak wielu zapomina. Chcemy aby nasi kursanci nie tylko bezproblemowo zdali egzamin państwowy, ale też ten późniejszy i trudniejszy – na drodze. Żeby potrafili jeździć bezpiecznie, sprawnie i kulturalnie a przy tym dynamicznie! Chcemy żebyście czerpali z jazdy przyjemność.

technika-hamowania
Nie zapominamy również o osobach chcących doskonalić swoje umiejętności, czy po długiej przerwie powrócić do motocykla. Wiemy też że wiele osób jeżdżących na motocyklach jest po prostu samoukami i niestety często rozwijając się mają problemy wynikające z drobnych błędów „niemowlęcych” które nigdy nie zostały wyeliminowane, bo nigdy nie korzystali z porad instruktora, czy usług szkoły techniki jazdy.

p.s. szkoła jest stara, ale my nie aż tak bardzo ; ) Zapraszamy!