Kurs kategorii A2

Szkolenie podstawowe kategorii A2 (2024)

Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii A2, które uprawnia do kierowania motocyklami o mocy silnika nieprzekraczającej 35 kW (47KM) oraz stosunku mocy do masy własnej motocykla nie większym niż 0,2 kW/kg. To w większości popularne „500”-tki (jak np. Honda CB500) lub słabsze „600” a nawet „750” z homologacją na kategorię A2 (np. Kawasaki Z650, czy Yamaha Mt-07)

Rewolucja na egzaminach A2  – zobacz to – kliknij tu .. 

Jednak prosimy zauważyć, że ograniczana moc dotyczy maksymalnej, nie jest w tego typu maszynach ograniczany moment obrotowy, zatem to bardzo szybkie motocykle od 0-100 km/h mało czym się różnią od motocykli wyższej kategorii. Kurs niczym nie różni się od kategorii A, jedyną zmienną jest motocykl na egzaminie którym jest lekki MT-03 – więcej o nim tu .. kliknij 

kurs--na -motor-KrakówWymagania dla kandydatów:

wiek:  18 lat
Przy czym kurs można rozpocząć już 3 miesiące wcześniej. Kurs obejmuje 30 godzin lekcyjnych zająć teoretycznych (w tym 4 godz. z tematyki pierwsza pomoc ofiarom wypadków) oraz minimum 20 godzin zajęć praktycznych.
Kategorię A można też uzyskać w wieku już 17 lat i 9 miesięcy pod warunkiem udzielenie zgody przez opiekunów prawnych.  Po 2 latach posiadania kat.A2 – będziesz mógł ubiegać się o kategorię A i w tym celu wystarczy, że odbędziesz 10h jazd praktycznych w szkole i od razu pójdziesz na egzamin praktyczny – bez zdawania kolejny raz teorii.

szkolenie-motocyklowe-Kraków
Robić kategorię A2 , czy może pełną A?

Jeśli masz więcej niż 24 lata to nawet nie zastanawiaj się na kategorią A2 (bo szkoda zdawać 2 razy),
tylko od razu zapisz się na pełną kat. A! Zawsze podczas szkolenia (gdyby Ci nie szło ; / ) można zmienić kategorię na niższą i zdawać egzamin na A2 na mniejszym i lżejszym motocyklu, co umożliwiają zmiany przepisów.

doświadczenie: kategoria A1 lub B1 prawa jazdy
Dla nas to bardzo ważne, żeby kandydaci na motocyklistów mających za chwilę dosiadać 200 kilogramowych maszyn rozpędzających się w średnio 3,5 sekundy od 0 – 100 km/h mieli jakiekolwiek pojęcie o ruchu drogowym i zwyczajach kierowców. Im starszy kierowca – tym łatwiej Mu będzie się wdrożyć do jazdy już po zdanym egzaminie.

ABC świata motocykli – zaczynamy od podstaw

Te zajęcia są bardzo ważne i dbamy o to żeby w ciekawy oraz przystępny sposób wprowadzić Państwa w bardzo obszerną tematykę motocyklową. Nasze wykłady to nie nudzenie o przepisach w wykonaniu jakiegoś leśnego dziadka. Zajęcia prowadzi doświadczony motocyklista z certyfikatami trenerskimi, który motocyklem objechał wszystkie kraje Europy, a na co dzień żyje zachodzącymi zmianami w technice motoryzacyjnej. Tematyka zajęć poświęcona jest w całości zagadnieniom motocyklowym w związku z faktem, iż wszyscy nasi kursanci posiadają kategorię B, więc zagadnienia ruchu drogowego stanowią jedynie powtórzenie najważniejszych zagadnień w kontekście jazdy motocyklem. Wykłady w tym przypadku to najważniejszy element kursu, gdyż pozwala zrozumieć fizykę ruchu motocykla jeszcze zanim na niego zasiądziemy. W sezonie 2023 wykłady realizujemy tylko w formie zajęć stacjonarnych, gdzie przy kawie tematy kleją się jeszcze lepiej ;  )

Tematyka zajęć na kursie A2 zawiera m.in:

 • powtórzenie zasad RD w kontekście motocykla
 • omówienie najnowszych zmian w prawie drogowym
 • zarys budowy motocykli
 • rodzaje motocykli
 • przeznaczenie motocykli
 • zasady właściwego doboru maszyny
 • co ludzie kupują? czego nie wiedzą?
 • frakcje motocyklowe – rozpoznanie!
 • taktyka jazdy – nie daj się zabić innym!
 • technika kierowania – czego nie wiedzą inni?
 • jazda w po różnych nawierzchniach – systemy BC
 • przyczepność i rodzaje opon – technika, zasady
 • rozwój techniki motocyklowej – trendy producentów
 • zasady doboru stroju ochronnego – rodzaje
 • odzież ochronna, rodzaje kasków, rękawic, butów, itd..
 • odzież tekstylna i skórzana – kiedy, co i dla Kogo?
 • protektory ochronne, poduszki, systemy SOS,
 • eksploatacja motocykli – na co uważać?
 • zajęcia z ratownikiem medycznym (motocyklistą)

  w cenie szkolenia :
 • pakiet materiałów szkoleniowych – wersja 2024
  FULL PAKIET (podręcznik, e-Testy, DVD, e-Learning)
 • egzamin wewnętrzny teoretyczny bez limitu
 • egzamin wewnętrzny praktyczny (1 podejście)

 

Szkolenie z ratownikiem standardem każdego kursu w KSM

Charakterystycznym elementem każdego naszego szkolenia jest postępowanie z motocyklistą, który wymaga pomocy po upadku, a ocenę jego stanu utrudnia kombinezon i kask. Dowiecie się jak prawidłowo zdejmować kaski, gdzie rozcinać kombinezony, jaki sobie sprzęt kupić, jak zabezpieczyć miejsce wypadku z udziałem motocykla, czy chociażby co powinno być w apteczce motocyklowej i jak z tego korzystać. Na szkoleniu omawiane są także aspekty prawne i teoretyczne podstawy udzielania pierwszej pomocy. Dużo uwagi poświęca się na tematykę postępowania na miejscu wypadku drogowego – zabezpieczenia go, prawidłowego powiadomienie potrzebnych służb ratowniczych, ocenę obecnych zagrożeń. Szeroko przedstawiane jest zagadnienie reanimacji poszkodowanego, w tym również urazowego, z uwzględnieniem nowoczesnych technik ratowniczych takich jak użycie Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED) Szkolenie prowadzą certyfikowani ratownicy będący na co dzień motocyklistami.

Rozszerzenie kategorii A1 do A2 lub A2 do

Jeśli masz już prawo jazdy kategorii A1 lub A2 (min.2 lata) i potrzebujesz je rozszerzyć do pełnej kategorii A to wystarczy że kupisz samo szkolenie praktyczne. Takie szkolenie w wymiarze 5 lub 1o lekcji (posiadając kat. A2 – 10h, a kategorię A1 – 20h) przygotuje Cię do zaliczenia zadań na placu manewrowym i jeździe po mieście. Jeśli chcesz uzyskać kategorię A2 posiadając już A1 – to wystarczy że odbędziesz 5 lekcji praktycznych (10h) + egzamin wewnętrzny w szkole jazdy. 

Zobacz skąd bierze się cena profesjonalnych szkoleń – kliknij tu ..

Zobacz nasz plac manewrowy w Krakowie – kliknij tu