Kurs kategorii A

Szkolenie podstawowe kategorii A (2024) 

Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii A, które uprawnia do kierowania motocyklami bez żadnych ograniczeń. To najwyższa kategoria motocyklowa. Egzamin zdaje się na motocyklu o pojemności 700 ccm i wadze w pełnym uzbrojeniu klatek ochronnych ponad 214 kg. Wymagany wiek to ukończone 24 lata i warto już mieć doświadczenie z samochodu, gdyż na egzaminie trzeba także przejechać po mieście nie popełniając błędów. Nasi absolwenci rzadko kiedy mają problem ze zdaniem tego egzaminu, jednak sukces wymaga przelania litrów potu na ćwiczeniach których na tym szkoleniu nie brakuje. Daje to jednak wprawę nie tylko do zdania egzaminu, ale też do samodzielnej i bezpiecznej jazdy motocyklem w każdych warunkach.

Wymagania dla kandydatów:

wiek:  24 lata
Przy czym kurs można rozpocząć już 3 miesiące wcześniej. Kurs obejmuje 30 godzin lekcyjnych zająć teoretycznych (w tym 4 godz. z tematyki pierwsza pomoc ofiarom wypadków) oraz minimum 20 godzin zajęć praktycznych.
Kategorię A można też uzyskać w wieku już 20 lat pod warunkiem posiadania wcześniej przez okres co najmniej 2 lat prawa jazdy kategorii A2.

doświadczenie: kategoria B prawa jazdy
Dla nas to bardzo ważne, żeby kandydaci na motocyklistów mających za chwilę dosiadać 200 kilogramowych maszyn rozpędzających się w średnio 3,5 sekundy od 0 – 100 km/h mieli jakiekolwiek pojęcie o ruchu drogowym i zwyczajach kierowców. Im starszy kierowca – tym łatwiej Mu będzie się wdrożyć do jazdy już po zdanym egzaminie.


Dlaczego kat. B jest tak ważna? – kliknij tu .. 

stopniowanie trudności – czyli droga do sukcesu

Egzamin państwowy zdaje się na motocyklu ważącym ponad 200 kg o pojemności 700 ccm, który przyspiesza od 0-100km/h w 3,8 sekundy!  Tu nie ma żartów, a nauczyć się też łatwo nie jest, bo żeby było bezpiecznie potrzeba do tego kilku mniejszych motocykli. Podchodzimy do tego bardzo poważnie wiedząc, że pierwsze kroki są najważniejsze oraz mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Klientów i obawy Ich najbliższych o powodzenie całości przedsięwzięcia ; /

nasz różnorodny park motocykli – to Twoje bogatsze doświadczenie

Dlatego inwestując w metodykę inwestujemy też w sprzęt i posiadamy flotę kilkunastu motocykli szkoleniowych o różnych masach i pojemnościach co daje nam niesamowitą moc dydaktyczną, a naszym Klientom ciekawe doświadczenie i szybszy progres umiejętności. Jesteśmy jedyną szkołą z tak dużym parkiem motocykli, a nasi absolwenci mogą się pochwalić, że w czasie kursu dosiadali co najmniej kilka różnych motocykli w pojemościach 125 ccm, 250 ccm, 300 ccm, 500 ccm, 650 ccm, 700 ccm, co zwiększa Ich doświadczenie dając niesamowitą okazję do wychwytywania różnic i ocenę w prowadzeniu różnych motocykli na przyszłość.

więcej o motocyklu egzaminacyjnym w Krakowie – zobacz tu .. 

ABC świata motocykli
czyli o motocyklizmie w wersji dla laika

kurs-motocyklowy-Kraków
Szkolenie od podstaw..
– przystępne wprowadzenie do wiedzy specjalistycznej

Kliknij tu – zobacz jak robimy teorię.. 

Te zajęcia są bardzo ważne i dbamy o to żeby w ciekawy oraz przystępny sposób wprowadzić Państwa w bardzo obszerną tematykę motocyklową. Nasze wykłady to nie nudzenie o przepisach w wykonaniu jakiegoś leśnego dziadka. Zajęcia prowadzi doświadczony motocyklista z certyfikatami trenerskimi, który motocyklem objechał wszystkie kraje Europy, a na co dzień żyje zachodzącymi zmianami w technice motoryzacyjnej. Tematyka zajęć poświęcona jest w całości zagadnieniom motocyklowym w związku z faktem, iż wszyscy nasi kursanci posiadają kategorię B, więc zagadnienia ruchu drogowego stanowią jedynie powtórzenie najważniejszych zagadnień w kontekście jazdy motocyklem. Wykłady w tym przypadku to najważniejszy element kursu, gdyż pozwala zrozumieć fizykę ruchu motocykla jeszcze zanim na niego zasiądziemy. W sezonie 2023 wykłady prowadzimy już wyłącznie w formie zajęć stacjonarnych, gdzie przy kawie tematy kleją się znacznie lepiej!

Tematyka zajęć na kursie motocyklowym:

 • powtórzenie zasad RD w kontekście motocykla
 • omówienie najnowszych zmian w prawie drogowym
 • zarys budowy motocykli
 • rodzaje motocykli
 • przeznaczenie motocykli
 • zasady właściwego doboru maszyny
 • co ludzie kupują? czego nie wiedzą?
 • frakcje motocyklowe – rozpoznanie!
 • taktyka jazdy – nie daj się zabić innym!
 • technika kierowania – czego nie wiedzą inni?
 • jazda w po różnych nawierzchniach – systemy BC
 • przyczepność i rodzaje opon – technika, zasady
 • rozwój techniki motocyklowej – trendy producentów
 • zasady doboru stroju ochronnego – rodzaje
 • odzież ochronna, rodzaje kasków, rękawic, butów, itd..
 • odzież tekstylna i skórzana – kiedy, co i dla Kogo?
 • protektory ochronne, poduszki, systemy SOS,
 • eksploatacja motocykli – na co uważać?
 • zajęcia z ratownikiem medycznym (motocyklistą)

  w cenie szkolenia:
 • pakiet materiałów szkoleniowych – wersja 2024
  FULL PAKIET (podręcznik, e-Testy, zajęcia stacjonarne)
 • egzamin wewnętrzny teoretyczny bez limitu
 • egzamin wewnętrzny praktyczny (1 podejście)

Szkolenie z ratownikiem standardem każdego kursu w KSM

Charakterystycznym elementem każdego naszego szkolenia jest postępowanie z motocyklistą, który wymaga pomocy po upadku, a ocenę jego stanu utrudnia kombinezon i kask. Dowiecie się jak prawidłowo zdejmować kaski, gdzie rozcinać kombinezony, jaki sobie sprzęt kupić, jak zabezpieczyć miejsce wypadku z udziałem motocykla, czy chociażby co powinno być w apteczce motocyklowej i jak z tego korzystać.

ratownik motocyklowy

Na szkoleniu omawiane są także aspekty prawne i teoretyczne podstawy udzielania pierwszej pomocy. Dużo uwagi poświęca się na tematykę postępowania na miejscu wypadku drogowego – zabezpieczenia go, prawidłowego powiadomienie potrzebnych służb ratowniczych, ocenę obecnych zagrożeń. Szeroko przedstawiane jest zagadnienie reanimacji poszkodowanego, w tym również urazowego, z uwzględnieniem nowoczesnych technik ratowniczych takich jak użycie Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED) Szkolenie prowadzą certyfikowani ratownicy na co dzień będący motocyklistami.

Rozszerzenie kategorii A1 lub A2 do A 

Jeśli masz już prawo jazdy kategorii A1 lub A2 (min.2 lata) i potrzebujesz je rozszerzyć do pełnej kategorii A to wystarczy że kupisz samo szkolenie praktyczne. Takie szkolenie w wymiarze 5 lub 1o lekcji (posiadając kat.A2 – 10h, a kategorię A1 – 20h) przygotuje Cię do zaliczenia zadań na placu manewrowym i jeździe po mieście. Poznasz różne motocykle i podszkolisz się w technice.

 

Zobacz skąd bierze się cena profesjonalnych szkoleń – kliknij tu ..

Zobacz nasz plac manewrowy w Krakowie – kliknij tu