Kurs motocyklowy B 125 ccm

Klasa pojemnościowa 125 ccm

W Polsce od 2014 roku kierowcy posiadający od minimum 3 lat prawo jazdy kategorii B mogą korzystać z jednośladów typu skuter lub motocykl klasy pojemnościowej 125 ccm. W większości krajów Europy wymagane są obowiązkowe szkolenia i staż prawa jazdy nawet 5 letni. W Polsce wystarczy mieć prawo jazdy kategorii B od 3 lat i można bez żadnego przeszkolenia zakupić i poruszać się motocyklami lub skuterami o pojemności do 125 ccm. Z jednej strony to fajne i zachęca, lecz z drugiej mało rozsądne żeby bez żadnej wiedzy zaczynać ujeżdżać jednoślady potrafiące rozpędzać się nawet do 100 km/h. Wiele osób wykazuje jednak zdrowy rozsądek i nie chcąc zniszczyć sprzętu oraz narazić Siebie poszukują konkretnego przeszkolenia do którego gorąco zachęcamy.

Szkolenie praktyczne realizujemy na profesjonalnym obiekcie nie mającym konkurencji pod względem jakościowym w całym województwie! Jako szkoła od lat staramy się inwestować w jakość szkoleń i zarówno szkolenie teoretyczne które otwiera oczy kierowcom samochodów jaki i część praktyczna realizowana jest na profesjonalnym poziomie przez staranie przesortowanych trenerów i wykładowców. Jeśli szukasz konkretnego przeszkolenia, a nie najtańszego na dziurawym placu i bez żadnej teorii, to właśnie znalazłeś!

Kurs ten przygotowuje do bezpiecznego poruszania się motocyklami klasy (kat.A1), które uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności silnika nieprzekraczającej 125 cm3 oraz mocy silnika nieprzekraczającej 11 kW (15 KM) oraz stosunku mocy do masy własnej nie większym niż 0,1 kW/kg.

Wymagany staż posiadania prawa jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat, przy czym przepisy te obowiązują tylko na terenie kraju. Kurs jest dobrowolny i obejmuje 3 godziny zająć teoretycznych o tematyce techniki jazdy i taktyki jazdy miejskiej. Warto się szkolić i świadomie omijać korki – nie narażając się na szereg niebezpieczeństw jakie czyhają na motocyklistę. Praktyka obejmuje 2 godziny szkolenia – umawiane indywidualnie w dowolnym terminie podczas trwającego sezonu.

Szkolenie prowadzimy zarówno na motocyklach manualnych jak i na skuterze z automatyczną skrzynią biegów. Szkolimy na skuterach Honda PCX 125 z automatyczną skrzynią biegów oraz na motocyklach manualnych ze sprzęgłem Yamaha YS 125. W trakcie szkolenia masz możliwość jazdy na dowolnym sprzęcie w zależności od predyspozycji.

Szkolenie….

Szkolenie obejmuje dwa dobrowolne etapy:

Część teoretyczna – 3h

• omówienie najnowszych zmian w prawie drogowym
  • zarys budowy motorowerów i motocykli
  • rodzaje motocykli w klasie 125 ccm
  • taktyka jazdy w ruchu miejskim
  • technika kierowania
  • przyczepność i rodzaje opon
  • zasady doboru stroju ochronnego
  • odzież ochronna, rodzaje kasków,
  • protektory ochronne, buty, rękawice,

Część praktyczna – 2h ćwiczeń

• technika hamowania na wprost
  • manewrowanie precyzyjne
    (symulacja jazdy pomiędzy autami)
  • fizyka skrętu i techniki manewrowania jednośladem
  • omijanie przeszkody z różnych prędkości

Wymagania od uczestnika szkolenia:

– posiadanie prawa jazdy od min. 3 lat (kat.B)
– własne rękawiczki motocyklowe
– buty z ochroną kostki

YAMAHA POLSKA oraz MSM Małopolska  są naszymi oficjalnymi partnerami w zakresie szkoleń B-125.  Więcej informacji udzielamy mailowo lub telefonicznie w godzinach pracy biura szkoły.