Krakowskie Parady Motocyklowe


Moc Ducha Wolności na Kołach

Kraków, miasto królów i legend, słynie nie tylko z wspaniałej architektury, ale także z niezwykłych wydarzeń kulturalnych i społecznych. Jednym z najbardziej widowiskowych i fascynujących zjawisk, które przyciągają uwagę mieszkańców i turystów, są krakowskie parady motocyklowe. Te niezwykłe wydarzenia łączą miłośników motocykli, entuzjastów kultury motocyklowej oraz wszystkich, którzy chcą poczuć ducha wolności na dwóch kółkach.

krakowska parada motocykliKrakowskie moto-parady  to nie tylko okazja do oglądania imponujących maszyn. To także wyjątkowy moment, kiedy miłośnicy motocykli mogą podzielić się swoją pasją z innymi, czerpiąc przy tym dużą radość i satysfakcję.

Historia Krakowskich Parad Motocyklowych

Historia parad motocyklowych w Krakowie sięga kilku dziesięcioleci wstecz. Pierwsze zorganizowane wydarzenie tego typu miało miejsce w latach 70. XX wieku i przyciągnęło niewielką, ale oddaną grupę miłośników motocykli. Od tamtej pory, parady motocyklowe w Krakowie rosły w siłę i popularności, stając się jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu miasta.

W ciągu lat, organizatorzy parad motocyklowych w Krakowie zrozumieli, że te wydarzenia mogą być znacznie więcej niż tylko prezentacją imponujących maszyn. Stworzyli one okazję do zintegrowania społeczności motocyklowej, podzielenia się pasją oraz wspierania różnych celów charytatywnych i społecznych. Współpraca między różnymi klubami motocyklowymi jak np. Rebels of Road i organizacjami jak Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe (SMGP) stała się charakterystyczną cechą tych parad.

Wyjątkowe atrakcje i widowiska

Parady motocyklowe przyciągają rzesze widzów z całej Polski,  a to nie tylko dzięki ogromnej liczbie różnorodnych motocykli. To także dzięki imponującym atrakcjom i spotkaniu połączonemu z działalnością charytatywną na rzecz dzieci.. Podczas tych parad można zobaczyć akrobacje motocyklowe, pokazy, konkursy na najlepiej ozdobiony motocykl czy też występy zespołów muzycznych. Nie brakuje również stoisk z gadżetami motocyklowymi oraz pysznym jedzeniem. Krakowskie parady motocyklowe mają także charakter charytatywny. Wielu uczestników zbiera fundusze na wsparcie potrzebujących oraz na różnego rodzaju inicjatywy społeczne. To dowód na to, że pasja do motocykli idzie w parze z sercem otwartym na potrzeby innych.

Dla każdego miłośnika dwóch kółek

Parady motocyklowe w Krakowie to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla miłośników motocykli, ale także dla całych rodzin. Dzieci i dorośli, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji zbliżyć się do kultury motocyklowej, mogą poczuć ten niezwykły duch wolności i przygody.

Warto również podkreślić, że parad motocyklowych w Krakowie nie brakuje różnorodności. Można spotkać zarówno klasyczne Harleye, jak i sportowe motocykle, a nawet nietypowe customy. To doskonała okazja, aby zobaczyć różnorodność świat motocykli i poznać pasjonatów z różnych kręgów.

Kolekcjonerskie koszulki oraz tzw.”Blachy”

Począwszy od roku 2004 krakowscy motocykliści organizując parady zbierają fundusze na cele charytatywne ze sprzedaży unikalnych gadżetów. To przede wszystkim kolekcjonerskie koszulki z logo wydarzenia sygnowane Stowarzyszeniem organizatora, ale także logotypami głównych darczyńców. Do tego można zakupić nietuzinkowe pinsy (blachy) datowane konkretnym okresem wydarzenia, które mogą urozmaicić odzież motocyklową i dodać kunsztu skórzanej kurtce czy kamizelce klubowej. Rzeczy te są wyprodukowane specjalnie na dany sezon motocyklowy i są niepowtarzalne stąd noszą cechy kolekcjonerskie.

Organizowane obecnie  przez SMGP parady motocyklowe to nie tylko imponujące prezentacje maszyn na dwóch kółkach. To także okazja do zjednoczenia społeczności motocyklowej, wsparcia inicjatyw charytatywnych oraz poczucia ducha wolności. Te wydarzenia przyciągają zarówno miłośników motocykli, jak i tych, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą kultury motocyklowej czy po prostu szukasz wyjątkowej rozrywki, krakowskie parady motocyklowe są miejscem, gdzie można poczuć pulsujący rytm wolności na dwóch kółkach. Niezapomniane wrażenia, niezwykłe widowiska i otwarte serca uczestników sprawiają, że te wydarzenia są nieodłączną częścią ducha Krakowa.

zlot-motocykli-kraków

Rok 2024 to już 20 z rzędu kiedy spotykają się oficjalnie krakowskie środowiska motocyklowe i wspólnie paradują ulicami miasta Krakowa robiąc czyniąc niezwykłe widowisko i hałas niczym startujące bombowce! Udział w tej motocyklowej paradzie to niezwykła frajda!  Wiosenna parada motocyklistów w Krakowie przypada na sobotę 25 maja 2024. Zbiórka ma miejsce pod centrum handlowym M1 przy Alei Pokoju 67, a start parady przewidziany jest na godzinę 11:00.

Trasa parady prowadzi przez centrum Krakowa docelowo do miejsca spotkania na strzelnicy wojskowej Pasternik, gdzie będzie można pooglądać motocykle, zjeść dobrze i poić wyśmienitym, ale bezalkoholowym piwem. Będzie oczywiście też kawa i coś słodkiego. Na miejscu impreza potrwa do godziny 17:00, a wieczorem mniej oficjalne spotkanie przy zaparkowanych (a nawet zablokowanych) już do rana motocyklach dla zrzeszonych i sympatyzujących ze stowarzyszeniem organizatora 😉 Tradycyjnie do odcięcia ; )

20 lat parad motocyklowych
W jubileuszowym sezonie 2024 możecie nabyć kolekcjonerską koszulkę z logotypem najstarszej szkoły motocyklowej w Krakowie, czyli Krakowskiej Szkoły Motocyklistów. W jesiennej edycji koszulki będą miały kolor czerwony, więc Kto z Was jeszcze nie zakupił zestawu blachy z koszulą to serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu.

 

Do zobaczenia na wiosennej paradzie!