Próbny egzamin praktyczny A, A2 w Krakowie | 2024

egzamin-motocyklowy-kraków

Jak wygląda egzamin praktyczny na prawo jazdy na motocykl w Krakowie?

Po zakończonym kursie praktycznym w szkole jazdy oraz zaliczonym teście z teorii możesz zapisywać się na egzamin praktyczny. W Krakowie egzaminy praktyczne na kategorie motocyklowe
przeprowadzane są w MORD przy ul. Nowohuckiej 33a (wjazd od Koszykarskiej) Jest to jedyny w Krakowie ośrodek prowadzący egzaminy dla motocyklistów. MORD posiada też filię w Oświęcimiu przy ul. Leszczyńskiej 7 w której egzaminy prowadzą Ci sami egzaminatorzy z Krakowa (dojeżdżają tam każdego dnia)

plac-egzaminacyjny-Kraków

Plac egzaminacyjny dla motocyklistów w krakowskim MORD

Egzamin praktyczny to 9 zadań które należy wykonać w sposób ukazujący pełną kontrolę nad motocyklem nie powodując przy tym zagrożenia (np. wywracając się) Plac manewrowy obecnie stanowi duży kłopot i większość osób zdających ma problemy z zaliczeniem zadań właśnie na placu manewrowym.

Próbnym egzamin motocyklowy w Krakowie

egzamin-motocyklowy-kraków
Krakowska Szkoła Motocyklistów oferuje swoim absolwentom, ale nie tylko gdyż nawet kończąc kurs w innej szkole możesz zgłosić się do nas i powtórzyć najważniejsze zadania upewniając się o kryteriach oceny oraz prawidłowym sposobie ich wykonania. Nasi instruktorzy po kolei omawiają i pokazują wszystkie zadania w kolejności występującej na egzaminie prawa jazdy.

Żeby się zapisać wystarczy wysłać zgłoszenie zawierające:
– Imię i Nazwisko
– Numer PKK
– numer telefonu + adres mailowy

Koszt to symboliczne 40 zł (20 % ceny egzaminu państwowego)
W odpowiedzi na zgłoszenie wyślemy Ci nr konta do przelewu.

Zapraszamy do zapisów – wyślij zgłoszenie tu .. 

Zajęcia trwają 2 godziny zegarowe i są prowadzone w toku grupowym do 6 osób maksymalnie.

zadania-na-placu-moto

Czego się dowiesz na egzaminie próbnym?

Przede wszystkim pokażemy Ci wszystkie zadania i omówimy dokładne kryteria oceny przez egzaminatora.
Pokażemy najczęściej popełniane błędy przez zdających w tym również przy obsłudze motocykla Yamaha MT 07
Powtórzymy i omówimy każde zadanie, a także zaprezentujemy poprawne wykonanie na motocyklu egzaminacyjnym jaki stosuje krakowski MORD. Dla kategorii A2 dysponujemy również Yamahą MT03.

zadania-egzaminacyjne-motocyklCzy będziesz mógł spróbować wykonać zadania egzaminacyjne?

Tak, przewidujemy dla Każdego uczestnika zajęć jedną próbę (na zimno) czyli tak jak na prawdziwym egzaminie. W razie popełnienia błędu wykluczającego dalsze prowadzenie egzaminu kończysz jak na państwowym, a w razie popełnienia błędu pozwalająca na drugą próbę – wykonujesz ją tak samo jak na egzaminie państwowym w krakowskim MORD. To naprawdę warte spróbowania, bo pokazuje bardzo obiektywnie przy lekkim stresie jak będzie naprawdę. Wiemy, że większość szkół nauki jazdy nie prowadzi egzaminów wewnętrznych w rzeczywistości i stąd później problemy na egzaminach wynikające nierzadko z niewiedzy dotyczącej samych zadań, czy ich kolejności.

kurs-motocyklowy-kraków
Na egzaminie próbnym używamy identycznego motocykla jak na egzaminie w krakowskim MORD oraz takich samych certyfikowanych urządzeń pomiarowych, które mamy tak samo skalibrowane i dzięki temu pokażą Wam to samo co na prawdziwym egzaminie. Warunkiem wykonywania zadań praktycznych u nas jest posiadanie kompletnego stroju oraz zaktualizowanego profilu PKK, czy musicie mieć ukończony cały kurs w ośrodku szkolenia kierowców na daną kategorię motocyklową A2 lub A.

pomiar-prędkości-egzamin-Kraków
Nie prowadzimy prób dla kategorii A1 oraz AM, szkolimy tylko osoby dorosłe, a zajęcia odbywają się na wyłączonym z ruchu profesjonalnym placu manewrowym tylko dla motocyklistów.

Zapraszamy do zapisów – wyślij zgłoszenie tu .. 

egzamin-test-motocyklowy-Kraków
Poniżej MINI PORADNIK dla zdającego egzamin na prawo jazdy motocyklowe kat. A2 oraz kat. A w Krakowie

w dniu egzaminu ..

Pamiętaj, by zabrać ze sobą dokument tożsamości (na egzaminie teoretycznym też będzie potrzebny). Jeśli go nie okażesz, to nie wsiądziesz na motocykl.
Jeżeli w orzeczeniu lekarskim masz zastrzeżenie, że musisz prowadzić w okularach, to też o nich pamiętaj (kod 01.01 lub 01.06 – okulary lub szkła kontaktowe)
Od zeszłego roku możesz zamiast dowodu z plastiku mieć aplikację m-Obywatel 2.0 w której okażesz cyfrowy Dowód Osobisty egzaminatorowi.

Równie ważny jest twój ubiór, musisz mieć:

  • rękawice – muszą zakrywać całe dłonie (najlepiej motocyklowe z protektorami)
  • zapinaną kurtkę z długim rękawem (najlepiej motocyklową z atestem CE – PPE)
  • spodnie z długą nogawką (także motocyklowe z protektorami i atestem CE)
  • odpowiednie buty – w miarę wysokie, na płaskiej podeszwie, chroniące kostkę!
    (tu także polecamy motocyklowe buty z certyfikatem najlepiej CE 2222)

Ośrodek egzaminacyjny jest zobowiązany zapewnić uczestnikom egzaminu kask. Jeśli jednak chcesz korzystać z własnego kasku (norma min. ECE 22-05 lub nowsza ECE 22-06), to egzaminator chętnie się zgodzi. Jeśli masz interkom to łączysz go ze swoim telefonem, a egzaminator do Ciebie dzwoni. Jeśli nie masz interkomu na egzaminie, to wystarczy mieć słuchawki douszne z mikrofonem na złącze mini-jack, a wtedy egzaminator udostępni telefon do podłączenia.  Pamiętaj że w przypadku słuchawek dokanałowych które są niezbyt bezpieczne (bo wycinają dźwięk z otoczenia) do ucha włóż tylko jedną słuchawkę, a drugie ucho zostaw wolne żeby słyszeć silnik i otoczenie.  Ponadto od egzaminatora dostaniesz ochraniacze na łokcie i kolana (lubią być za duże więc powinieneś mieć wszystko swoje) oraz oznakowaną litera „L” kamizelkę odblaskową.

Osoby niewymiarowe na egzaminie..

Warto wiedzieć, że MORD nie ma obowiązku posiadania motocykli dla osób bardzo niskich lub bardzo wysokich. Zapewniają natomiast możliwość zdawania egzaminu na motocyklu, na którym odbywało się szkolenie. Dzięki temu nie trzeba się martwić, czy stopy dosięgną do ziemi, albo że kolana zahaczą o gmole. Upewnij się, że Twoja szkoła jazdy świadczy takie usługi i zgłoś, kiedy będziesz zdawać egzamin, by mogła podstawić maszynę do MORD-u. Zanim jednak zdecydujesz się na tę opcję, czy inne WORD-y w okolicy nie dysponują niższymi maszynami.
My bardzo często odsyłamy Klientów na egzaminy do WORD Rzeszów lub MORD Tarnów, gdzie przede wszystkim terminy egzaminów są bardzo szybkie w porównaniu do Krakowa, a także mają inne i nieco niższe motocykle jak Kawasaki Z650 oraz Yamaha XJ6 poza dobrze znaną krakowskim absolwentom szkół – egzaminacyjną Yamahą MT07.

Zobacz zadania egzaminacyjne dla kategorii motocyklowych – kliknij tu ..